تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۸
۲
 

کسی جرأت جنگ علیه ایران را ندارد

Share/Save/Bookmark
کسی جرأت جنگ علیه ایران را ندارد
 
دبیرکل حزب‌الله ضمن اشاره به اینکه قدرت محور مقاومت سال به سال بیشتر می‌شود،اعلام کرد، ایران قوی‌تر از آن است که کسی بخواهد علیه این کشور جنگ به راه بیندازد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله امروز (شنبه) در مراسم یادبودی که حزب‌الله در گرامیداشت فرماندهان شهید با عنوان «هداة الدرب» (هادیان راه) برگزار کرد (از طریق ویدئو کنفرانس) به سخنرانی پرداخت. این مراسم در شهرهای «النبی‌شیت، جبشیت و طیردبا» برگزار شد.
نصرالله در ابتدای سخنرانی خود به فرماندهان شهید و خانواده‌های آنها درود فرستاد و افزود، رژیم صهیونیستی ادعا دارد از مجهزترین ارتش‌هاست اما فرماندهان شهید با دست خالی، این ارتش را به سخره گرفتند و علیرغم شرایط سخت آن زمان در مقابل دشمن ایستادند.  
نصرالله گفت: آنچه امروز مقاومت از آن برخوردار است میراث فرماندهان شهید و رمز قدرت ماست، قدرت مقاومت سال به سال در حال افزایش است و این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد. قدرت مقاومت علیرغم تمام تحریم‌ها، محاصره، ترورها،‌کشتار و جنگ روانی و امثال آن بیشتر و بیشتر می‌شود.
دبیرکل حزب الله‌ تأکید کرد، آمریکا و رژیم صهیونیستی چندین دهه است برای نابودی مقاومت تلاش می‌کنند اما به جایی نرسیده‌اند و نخواهند رسید.
وی در ادامه به روند عادی‌سازی روابط برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی و دیدار مقامات آنها با مقامات رژیم صهیونیستی اشاره کرد و  ائتلاف سعودی و اماراتی و تکفیری‌ها را ابزارهای پروژه آمریکا در منطقه خواند.
نصرالله تأکید کرد: محورهای کنونی ما، امکانات بسیاری بیشتر از آنچه مقاومت در سال 2000 در اختیار داشت، در اختیار دارد ؛ رمز قدرت ما در سلاح نیست بلکه در عقیده برای مقابله با دشمن است؛ تا زمانی که این عقیده باشد، دشمن نمی‌تواند ما را شکست دهد.
بر اساس گزارش «المیادین»، دبیرکل حزب‌الله گفت، زمانی که وزیر خارجه آمریکا می‌گوید حزب‌الله بیشتر از هر زمان دیگری قوی شده، درست است اما آنها گاهی در این موضوعات مبالغه می‌کنند.
 وی مسائل امروز در ونزوئلا را توطئه آمریکا برای تسلط بر نفت آن کشور خواند و برخی ادعاها مبنی بر حضور حزب‌الله در این کشور را به سخره گرفت و گفت اینچنین صحبت‌هایی صحت ندارد و حزب‌الله هیچ گروهی در آمریکای لاتین و خارج ندارد.
نصرالله افزود: ما در مقاومت روز به روز قدرت خود را برای مقابله با اسرائیل افزایش می‌دهیم و دشمن این را می‌داند. امروز در اسرائیل، بحث و جدل‌های گسترده‌ای درباره عدم آمادگی ارتش دشمن برای جنگ وجود دارد. دشمن اطمینان دارد مجاهدان ما قادر به ورود به الجلیل هستند اما آنها در توانایی خود بویژه در زمینه نیروی زمینی برای ورود به خاک ما شک دارند.
وی گفت، نگرانی امروز تل‌آویو، شهرک‌های اسرائیلی است نه جنوب (مرز با غزه). این معادله بازدارنده و بسیار مهم است. در سال 2006 در جنوب لبنان و در سال 2014 در جنگ غزه، نیروی زمینی ارتش اسرائیل شکست سختی خورد.
دبیرکل حزب‌الله در ادامه تصریح کرد، دشمن  پس از اینکه در جنگ‌هایش علیه مقاومت شکست خورده، تلاش می‌کند جهان را برای توطئه علیه مقاومت جمع کند. آمریکا در سال 2011، 140 کشور را برای ساقط کردن دولت سوریه جمع کرد اما شکست خورد. همچنین تمام جهان در «شرم الشیخ» علیه مقاومت جمع شدند اما در تحقق اهداف خود شکست خوردند.
نصرالله درباره نشست ورشو گفت، این نشست برای حمایت از بنیامین نتانیاهو، محاصره ایران و هدف قرار گرفتن محور مقاومت برگزار شد اما هیچ دستاوردی نداشت. وی افزود: کنفرانس ورشو ما را نمی‌ترساند زیرا آنچه پیش از آن بوده، به مراتب بزرگتر بوده است.
دبیرکل حزب‌الله ادامه داد، از دیگر اهداف کنفرانس ورشو پرداختن به مسأله فلسطین بود، اما درباره آن اصلا صحبت نشد با اینکه اسرائیل رأس تروریسم است. در واقع هدف حقیقی نشست ورشو، عادی سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل  و علنی شدن روابط محرمانه مذکور بود.
نصرالله سپس به ایران پرداخت و گفت: ایران قوی‌تر از آن است که کسی بخواهد با جنگ آن را هدف قرار بدهد.
وی همچنین به برگزاری باشکوه تظاهرات 22 بهمن امسال علیرغم آب و هوای بد اشاره کرد و گفت، این حضور میلیونی پاسخ محکم ملت ایران به دشمنان بود. این راهپیمایی‌ها با وجود تمام تحریم‌ها و توطئه‌ها علیه ایران برگزار شد، اما برخی رسانه‌های حوزه خلیج فارس اصلا این تظاهرات‌ها را پوشش ندادند. ایران برای تمام جهان پیام داد و اعلام کرد: نظامش قوی است، ملتش در میدان است و نسل‌هایش برای فداکاری در راستای حفظ آرمان‌های انقلاب آماده‌اند.
نصرالله در ادامه گفت: ملت‌های عربی باید برای نبرد مقابله با عادی‌سازی روابط آماده شوند. سران کشورهای عربی به خوبی می‌دانند این مسأله مورد قبول ملت‌هایشان نیست.
وی در پرداخت به نشستن وزیر خارجه دولت مستعفی یمن در کنار نتانیاهو در کنفرانس ورشو گفت، این نشان می‌دهد آمریکا و رژیم صهیونیستی در پشت پرده جنگ علیه یمن هستند. جنگ یمن، جنگی اسرائیلی-آمریکایی است که عربستان سعودی و امارات آن را اجرایی کرده‌اند.
دبیرکل حزب الله ادامه داد، دولت فعلی در بحرین بخشی از ساختار اسرائیلی و آمریکایی در منطقه است.
داعش در سوریه و عراق
نصرالله گفت، حضور داعش در سوریه رو به پایان است و پیش از آن حضور این گروهک در عراق تمام شد. حزب‌الله بخشی از نبرد بزرگ برای نابودی داعش بود.
دبیرکل حزب‌الله افزود، آمریکا در مسأله نابودی داعش «دورو و منافق» بوده؛ این خود آمریکا بود که داعش را در عراق و سوریه به وجود آورد و سران این کشور بارها علنا به این موضوع اعتراف کرده‌‌اند. آمریکایی‌ها، خود عامل تأخیر در نابودی داعش بودند و می‌خواستند این جنگ ادامه پیدا کند تا ثروت‌های عراق را بدزدند اما ارتش عراق  و نیروهای مقاومت نبرد علیه داعش را به سرانجام رساندند.
وی تصریح کرد، در سوریه نیز این ارتش سوریه و متحدان روس و ایرانی و مقاومت بودند که داعش را نابود کردند.  در سوریه نیز آمریکایی‌ها پس از آزادسازی بوکمال و دیرالزور مانع  از نابودی داعش شدند و عمر این گروهک را 15 ماه بیشتر کردند. اما امروز منافق بزرگ «ترامپ» نابودی داعش را اعلام می‌کند. آنکه منطقه را آزاد و خطر داعش را رفع کرد، محور مقاومت بود نه آمریکای منافق.
گفت‌وگوی داخلی و کمک ایران در حل مسأله برق
وی سپس به لبنان اشاره و اعلام کرد، پس از رأی اعتماد به دولت (در بامداد امروز شنبه) باید گفت‌وگوها تقویت شود. حزب‌الله خواستار چیزی نیست و تاکید می‌کند خرج کردن اموال عمومی خارج از دایره قانون مردود است.
نصرالله اعلام کرد، ایران قادر است در مسأله برق (کمبود برق از مشکلات اساسی در لبنان است)، لبنان را یاری و این مشکل را حل کند.
دبیرکل حزب‌الله گفت: طرحی برای حل مشکل برق به ایران ارائه کردیم و آنها برای کمک اعلام آمادگی کردند اما مسئولان سابق لبنانی این را نپذیرفتند. بُخل سیاسی مسئولان سابق لبنانی باعث شد لبنانی‌ها از سال 2006 تاکنون از برق کافی محروم باشند. این ما هستیم که به ایران نیاز داریم نه ایران به ما؛ مسئولان مذکور به بهانه‌های واهی کمک ایران را رد کردند.
نصرالله گفت، اینکه برخی می‌گویند پیشنهاد ایران برای حل مشکل برق لبنان در راستای افزایش نفوذش در لبنان است، احمقانه است.
دبیرکل حزب‌الله در پایان بار دیگر بر عزم این جنبش برای مقابله فساد اقتصادی و اداری در لبنان تأکید کرد.
انتهای پیام/ش
کد مطلب: 405583
 
Romania
۱۳۹۷-۱۲-۱۷ ۱۴:۵۱:۵۰
درود بر سید مقاومت
 
سعید
Romania
۱۳۹۷-۱۲-۱۷ ۱۴:۵۳:۲۰
یه تار موی سید حسن نصرالله می ارزه به هزار تا لیبرال وطن فروش داخلی