تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
 

اعتراض آمریکا و انگیس به قرارداد نفتی میان لبنان و شرکتی روسی

Share/Save/Bookmark
اعتراض آمریکا و انگیس به قرارداد نفتی میان لبنان و شرکتی روسی
 
سفرای آمریکا و انگلیس در بیروت به یک قرارداد میان لبنان و شرکت روسی «روسنفت» (Rosneft) اعتراض کردند و از نخست‌وزیر این کشور خواستند آن را لغ کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  «الیزابت ریچارد» سفیر آمریکا در بیروت در دیدار با «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان از افزایش نقش حزب‌الله در دولت این کشور ابراز نگرانی کرد.
روزنامه «الاخبار» در گزارشی در همین زمینه نوشت، ریچارد با وقاحت به توافقی میان لبنان و شرکت روسی «روسنفت» (Rosneft) برای توسعه تأسیسات ذخیره نفت در شهر طرابلس (واقع در شمال نفت) اعتراض و تلاش کرده لبنان را متعاقد به لغو این قرارداد کند. بهانه سفیر آمریکا این بوده که قرارداد مذکور مربوط به دوره کاری دولت پیشبرد می‌شود.
در ادامه این گزارش آمده، هنوز مدتی از اعتراض ریچارد نگذشته بود که صدای اعتراض «کریس رامبلینگ» سفیر انگلیس به توافق مذکور نیز بلند شد و وی «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان را مسئول این موضوع دانسته چون از امضای قرارداد حمایت کرده است.
آمریکا پیش از تشکیل دولت لبنان نیز درباره مشارکت حزب الله در دولت جدید هشدار داده بود اما حزب‌الله موفق شد سه کرسی حکومتی را در اختیار بگیرد. 

م
کد مطلب: 405669
مرجع : فارس