تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
 
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی شیرازی:

روحانیت معتقد به مبانی امام راحل اجازه نمی‌دهد گردی بر پیکر انقلاب بنشیند

Share/Save/Bookmark
روحانیت معتقد به مبانی امام راحل اجازه نمی‌دهد گردی بر پیکر انقلاب بنشیند
 
مسئول نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس گفت: تا زمانی که روحانیت طرفدار امام با مبانی امام راحل و ولی‌فقیه زمان زنده است اجازه نمی‌دهد بر پیکر اسلام، انقلاب و جبهه مقاومت گردی بنشیند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی شیرازی ظهر امروز در دومین کنگره بین‌المللی 140 شهید روحانی مدافع حرم که در تالار بیداری جامعه الزهرا(س) برگزار شد، اظهار داشت: امروز از جمعی از تولیدات رسانه‌ای ویژه مدافع حرم رونمایی به عمل می‌آید.
وی با اشاره به قرارگیری انقلاب اسلامی در دهه پنجم افزود: برگزاری کنگره شهدای روحانی مدافع حرم و در آستانه صدور منشور روحانیت اقدامی مبارک است، همان‌طور که حوزه و روحانیت در این چهل  سال پای ارزش‌های انقلاب ایستاده در چهل سال دوم نیز محکم‌تر از دیروز پای ارزش‌های انقلاب خواهد ماند.
مسئول نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس ابراز کرد: روحانیت در مسیر دفاع از انقلاب و آزادگی زیر تانک رفته و تکه‌تکه می‌شود اما زنجیر اسارت را بر گردن نمی‌افکند، روحانیت برای دفاع از ارزش‌های اسلامی از درس و بحث خود گذشته است، عبور از درس و بحث برای دفاع از اسلام و ولایت خسارتی به روحانیت وارد نمی‌کند.
شیرازی خاطرنشان کرد: روحانیت با خون خود، چهره واقعی اسلام ناب را به دنیا نشان داد، روحانیت شیعه با ازخودگذشتگی خود به جهانیان ثابت کرد که بالاترین مرگ شهادت بوده و شهدا به وجه الهی نظاره کرده و پرده‌های غفلت را می‌درد، کمال اصلی یک انسان با جهاد و ایثار در مسیر الهی محقق می‌شود.

وی با اشاره به ارزش گذشت و ایثار در حفظ ارزش‌های اسلامی عنوان کرد: جامعه بشری بدون گذشت و ایثار هرگز نمی‌تواند به خداوند متعال اتصال پیدا کند، شهدای روحانی ثابت کردند که فقط مرد شعار نبوده و در عرصه عمل نیز ید طولایی دارند، روحانیت ناب پای انقلاب، اسلام و ولایت ایستاده و از آن‌ها دست بر نخواهد داشت.
مسئول نماینده ولی‌فقیه در سپاه قدس گفت: تاز مانی که روحانیت و جامعه به ارزش‌های اسلامی عمل می‌کند انقلاب اسلامی و اسلام ناب هرگز شکست نمی‌خورد، امام راحل در مسیر اعتلای کلمه اسلام نخستین فردی بود که از هستی و فرزندان خود گذشت، انقلاب اسلامی با حرکت شهر قم، حرکت علما و حوزه‌های علمیه به جریان افتاد.
شیرازی ادامه داد: وقتی قم برای شکل‌گیری انقلاب به پا خواست بسیج انقلاب اسلامی به راه افتاد و امروز نیز قم و روحانیت به پا خواسته که بسیج فرزندان اسلام در سرتاسر کشورهای اسلامی به پا خواسته است. تا زمانی که روحانیت طرفدار امام با مبانی امام و ولی‌فقیه زمان زنده است اجازه نمی‌دهد بر پیکر اسلام، انقلاب و جبهه مقاومت گردی بنشیند.
وی ابراز کرد: آینده انقلاب و جبهه مقاومت اسلامی روشن‌تر از امروز است، با ادامه این راه درخشان در آینده باید در انتظار سقوط تمام کشورهای استکباری و طاغوتی باشیم، با اراده‌ای که در جبهه مقاومت اسلامی وجود دارد شکستی متوجه این جریان حق نخواهد شد و روزی پیروزی نهایی نصیب جریان مقاومت اسلامی خواهد شد.

م
 
کد مطلب: 405685