تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۶
 

آیت‌الله جنتی: منکر بزرگ، دروغ گفتن برخی مسئولان به مردم است

Share/Save/Bookmark
آیت‌الله جنتی: منکر بزرگ، دروغ گفتن برخی مسئولان به مردم است
 
آیت‌الله جنتی با بیان اینکه منکر بزرگ دروغ گفتن برخی مسئولان به مردم است، اظهار داشت: هرگونه منکر از سوی هر مسئولی چه رئیس‌جمهور باشد چه وزیر و غیره، باید با روش درست و موثر به وی تذکر داده شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: نشست اعضای اصلی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر کشور با حضور سران کشوری و لشکری در مرکز این ستاد برگزار شد.
در این نشست که ریاست آن برعهده حجت‌الاسلام صدیقی، امام جمعه موقت تهران بود، از خدمات و زحمات آیت‌الله جنتی در طول دو دهه فعالیت و خدمات ایشان در راس ستاد امر به معروف تقدیر و تشکر به عمل آمد.
در این نشست که به منظور تبیین مواضع و رویکردهای جدید ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر کشور برگزار گردید، حجت‌الاسلام صدیقی، ریاست ستاد و حجت‌الاسلام جلیل محبی، دبیر ستاد به ارائه گزارشاتی از وضعیت موجود فضای کشور در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و تشریح الزامات و بایسته‌های این موضوع خطیر پرداختند.
همچنین هریک از اعضای حاضر در نشست شامل حجت‌الاسلام علی اکبری، رئیس‌ستاد ائمه جمعه، آیت‌الله سیداحمد خاتمی عضو مجلس خبرگان، آیت‌الله حسینی بوشهری، مدیر حوزه‌های علمیه کشور، رئیس‌سازمان صداوسیما، وزرای فرهنگ و ارشاداسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش، فرماندهی نیروی انتظامی، جانشین سازمان بسیج مستضعفین، رئیس‌کمیسیون فرهنگی مجلس و نمایندگانی از قوه قضائیه، نیروی انتظامی و سازمان تبلیغات، به ارائه نقطه نظرات خود در حوزه ایجاد یک حرکت جمعی، فراگیر و موثر به منظور اقامه فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه و کشور پرداختند.
در آغاز آیت‌الله جنتی ضمن ابراز خرسندی از ظرفیت‌های ایجاد شده در راستای یک حرکت عظیم و موثر در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: امروز در جامعه نیروهای ولایی و انقلابی کم نداریم و حضور نیروی انقلابی است که باعث آبادانی کشور می‌شود. لذا جذب نیروی جوان انقلابی در ستاد امر به معروف و نهی از منکر و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها از الزامات اساسی است.
وی با تأکید بر ضرورت ملموس و عینی بودن خروجی فعالیت ستاد امر به معروف در سطح جامعه عنوان کرد: در اصل مجری امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را بایستی خود مردم بدانیم. مردم مسئول اجرای امر به معروف و نهی از منکر هستند.
آیت‌الله جنتی با بیان اینکه منکر بزرگ دروغ گفتن برخی مسئولان به مردم است، اظهار داشت: هرگونه منکر از سوی هر مسئولی چه رئیس‌جمهور باشد چه وزیر و غیره، باید با روش درست و موثر به وی تذکر داده شود. قانون در این زمینه بر ما الزام دارد که این وظیفه به صورت دقیق و کامل پیگیری و به انجام برسانیم.
آیت‌الله خاتمی عضو مجلس خبرگان ضمن ابراز خرسندی از نگاه فعالانه و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف اظهار داشت: این می‌تواند از وظایف مهم ستاد امر به معروف و نهی از منکر باشد که برخی عناصر ناراضی پرور در جامعه را شناسایی و با آنها برخورد نماید؛ چرا که خطر این مسئله از فساد اقتصادی هم حتی بدتر هستند.

 بطحایی وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر حساسیت حوزه امر به معروف خاطرنشان کرد: مدیری که ایجاد نارضایتی در جامعه می‌کند، بدترین دشمن است.

م
کد مطلب: 405692
مرجع : کیهان