تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳
 

نماینده اصلاح‌طلب: مشکل را گردن تحریم نیاندازید

Share/Save/Bookmark
نماینده اصلاح‌طلب: مشکل را گردن تحریم نیاندازید
 
نماینده اصلاح طلب تهران گفت: متاسفانه عده‌ای از آنان انگیزه کافی برای کار کردن را ندارند و صرفا تحریم را عامل این وضع می‌دانند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه «مشکلات معیشتی و اقتصادی فشار سنگینی را بر همه اقشار و طبقات مردم تحمیل کرده است»، گفت: کوتاهی مجموعه‌هایی از دولت به رغم تلاش‌های صورت گرفته در تأمین کالاها و کنترل قیمت‌ها آسیب جدی به معیشت مردم وارد کرده که عدم اقدام عاجل توسط دولت، نمایندگان را ناگزیر به استفاده از ابزار قانونی خود می‌سازد.

وی افزود: اگر چه دولت نیز در تلاش است که مدیریت بازار را داشته باشد، اما در عمل شاهد آن هستیم که در ماه‌های اخیر روز به روز وضعیت برای مردم، بغرنج‌تر شده که نشان می‌دهد اقدامات و نظارت دولت با نیاز جامعه همخوانی و تناسب ندارد و لذا نباید در این خصوص حالت انفعالی بخود بگیرد و باید ضمن نظارت، اقدامی فوری و ضربتی، آنگونه که مردم ثمره آن را در زندگیشان احساس کنند، انجام دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه «بخش اعظمی از مشکلات موجود، به سوء‌مدیریت برخی مسئولین دولتی برمی‌گردد»، اضافه کرد: متاسفانه عده‌ای از آنان انگیزه کافی برای کار کردن را ندارند و صرفا تحریم را عامل این وضع می‌دانند؛ در حالی که همه مسائل و مشکلات صرفا بر اثر تحریم  نیست و چه بسا با تدبیر، درایت، دلسوزی، نظارت و رصد تحولات در هر حوزه و بهره‌گیری از دانش عملیاتی و علمی و توجه به ظرفیت‌های داخلی و پرهیز از حرکت بر مدار روش‌های خاک‌گرفته که عدم کارآمدی آنها به اثبات رسیده، عبور از شرایط پیش رو را میسر می‌سازد.

ذوالقدر همچنین تاکید کرد: متاسفانه وزارت صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و دستگاه‌های نظارتی، در این جنگ اقتصادی در امر تامین کالاهای ضروری و نظارت دقیق بر قیمت آنها به شایستگی و با قدرت عمل نمی‌کنند و این وضعیت به هیچ عنوان مورد قبول نمایندگان مجلس نیست.

وی با اشاره به افزایش قیمت خودروهای داخلی و انتقاد شدید مردم نسبت به این وضعیت گفت: در صنعت خودرو، شاهد وضعیت آشفته‌ای هستیم که علاوه بر کیفیت پایین، قیمت‌ها به طور سرسام‌آوری سر به افزایش نهاده است و متاسفانه امروز همان خودروی کم کیفیت، با قیمت‌های گزاف و خارج از تصور به مردم فروخته می‌شود و در طرح پیش فروش خودروها توسط دو خودروساز مطرح، حجم انبوهی از مشتریان در چشم انتظاری و بلاتکلیفی برای تحویل خودروها مانده‌اند. البته در این زمینه رییس محترم مجلس به کمیسیون صنایع دستور ورود و پیگیری این موضوع را داده است.

ذوالقدر با اشاره به مشکل افزایش قیمت در بازار گوشت، مرغ، سبزیجات و میوه نیز تصریح کرد: علاوه بر این،  گزارشاتی نیز در خصوص خریدهای مشکوک و سازمان یافته و قاچاق دام‌های زنده همانند موضوع صید ترال کف،  به گوش می‌رسد که لازم است وزیر جهاد کشاورزی و دستگاه های نظارتی و سازمان دامپزشکی کشور در این موارد پیش از آنکه دیر شود ورود کنند، چرا که موضوع معیشت و رزق و روزی مردم به هیچ وجه شوخی بردار نیست و در این جنگ اقتصادی باید بسیار هوشیار و بیدار عمل کرد و از کوچکترین گزارشات و اعلان تخلفات نباید بی تفاوت گذشت و از تصمیمات سلیقه‌ای و لحظه‌ای و بی‌نتیجه نیز پرهیز کرد و از انتقادات به منظور رسیدگی و بهتر کردن وضعیت و رفع خطر دسیسه‌های دشمنان در نبرد اقتصادی استقبال کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان گفت: شرایط موجود به هیچ وجه برای مردمی که پای این انقلاب و آرمان‌های آن مانده‌اند شایسته و زیبنده نیست و  باید پذیرفت تغییر وضع موجود و حرکت به سمت امنیت اقتصادی و سربلند بیرون آمدن از این نبرد اقتصادی نیازمند عزمی جهادی و ملی است.

ش
کد مطلب: 405746