تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۷
 

نیروهای دموکراتیک سوریه 20 داعشی فرانسوی را به عراق تحویل داده‌اند

Share/Save/Bookmark
نیروهای دموکراتیک سوریه 20 داعشی فرانسوی را به عراق تحویل داده‌اند
 
دو منبع نظامی عراق به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که نیروهای دموکراتیک سوریه حدود 20 نیروی داعش که بیشتر آنها فرانسوی هستند را به عراق تحویل داده‌اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: نیروهای دموکراتیک سوریه که مورد حمایت آمریکا هستند حدود 280 نیروی گروه تروریستی داعش که در دست این گروه بازداشت بودند را به مقامات عراقی تحویل داده‌اند.
براساس گزارش رویترز، ارتش عراق یک شنبه شب با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، این گروه بخشی از 500 تبعه عراقی هستند که در بازداشت نیروهای دموکراتیک سوریه هستند. قرار است این روند تا زمان تحویل همه این افراد ادامه داشته باشد.
علاوه بر این، دو مقام نظامی ارتش عراق گفته اند که نیروهای دموکراتیک سوریه هفته گذشته 20 نیروی داعشی دیگر که غالب آنها فرانسوی بودند را به عراق تحویل داده است. 
درحالیکه که خلافت فیزیکی داعش در سوریه نفسهای آخر را می‌کشد موضوع بازگشت باقیمانده نیروهای داعش به کشورهایشان در نقاط مختلف جهان به یک معضل بزرگ به ویژه برای کشورهای غربی تبدیل شده است.
چندی پیش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خطاب به کشورهای اروپایی گفت باید داعشی‌های خود را پس بگیرند. سخنی که واکنش سران کشورهای اروپایی را در پی داشت. با این حال چند روز پیش تقاضای یک زن داعشی برای بازگشت به آمریکا توسط دولت این کشور رد شد.
طبق آمار یک مرکز مطالعاتی در انگلیس، از زمان تشکیل داعش تا سال 2018 حدود 13 هزار اروپایی برای پیوستن به این گروه تروریستی به سوریه و عراق رفته‌اند.

م
کد مطلب: 405759
مرجع : فارس