تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۸
 

مداحان فردا به دیدار رهبر انقلاب می‌روند +توصیه‌ها

Share/Save/Bookmark
طبق سنت هر ساله، صدها تن از مداحان و شاعران آیینی سراسر کشور، فردا همزمان با میلاد حضرت فاطمه (س) به دیدار رهبر معظم انقلاب می‌روند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: هفتم اسفندماه، مصادف با بیستم جمادی‌الثانی و ولادت حضرت صدیقه طاهره (س)، صدها تن از مداحان، ذاکران، شاعران آیینی و فعالان هیأت‌های مذهبی به سنت سه دهه گذشته به دیدار رهبر معظم انقلاب می‌روند.
 
بازوبند، طاهری، ارضی، سازگار و بهتاش در دیدار رهبری
 
در این دیدار که با همخوانی سرود، مداحی، شعرخوانی و مولودی‌خوانی همراه است، جمعی از مداحان و مدیحه‌سرایان اهل‌بیت (ع) به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در زمان ریاست جمهوری خود و سپس در زمان رهبری جمهوری اسلامی ایران، همه ساله در این مناسبت، پذیرای مداحان و ذاکران بوده‌اند که سال به سال این مراسم، گسترده‌تر شده و بر تعداد مهمانان آن اضافه شده است.
 
سیدمهدی میرداماد، صابر خراسانی و محمدرضا طاهری در دیدار رهبر انقلاب
 
این دیدارها بسیار محدود و خصوصی انجام می‌شد اما برای اولین بار در تابستان سال ۱۳۶۸ پس از رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی و آغاز زعامت آیت‌الله خامنه‌ای، این دیدار در سطح وسیعی در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد که یکی از مداحان جوان آن سال‌ها، علی انسانی، پیشکسوت امروز بود.
 
جمعی از مداحان در دیدار رهبری
 
طبق خبرهای غیررسمی در فضای مجازی، فردا قرار است چند مداح از شهرهای مختلف به مداحی بپردازند. احمد واعظی، مجری مراسم و مداح اصلی برنامه، حسن خلج خواهد بود. در حالی که سرودخوانی در حضور رهبر انقلاب در سال‌های گذشته به ابتکار مجمع‌الذاکرین تهران و از سروده‌های غلامرضا سازگار و با صدای خود او به اجرای عمومی در می‌آمد، امسال زهیر سازگار، فرزند او این سرود را خواهد خواند.

گفته می‌شود که مداحان عضو کانون مداحان و خانه مداحان، امسال سهمیه محدودتری دارند.

توصیه‌های رهبر انقلاب در سال‌های گذشته خطاب به مداحان اهل‌بیت (ع) که در سایت معظم له انتخاب، تدوین و منتشر شده است، به شرح زیر است:
 
ش
کد مطلب: 405772