تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۹
 

بذرپاش: بیانیه گام دوم رهبری شاخصه‌های نرم افزار جدید حکمرانی برای دهه پنجم انقلاب است

Share/Save/Bookmark
بذرپاش: بیانیه گام دوم رهبری شاخصه‌های نرم افزار جدید حکمرانی برای دهه پنجم انقلاب است
 
نماینده سابق مردم تهران در مجلس گفت: باید سیستم عامل حکمرانی‌مان تغییر کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مهرداد بذرپاش نماینده سابق مردم تهران در مجلس، در مراسم گرامیداشت روز مهندس و تقدیر از دانشجویان مهندسی دانشگاه صداوسیما با بیان اینکه اگر کشور را مهندسی اداره می کردیم، حتما شرایط‌مان بهتر از این بود،‌گفت: باید سیستم عامل حکمرانی‌مان تغییر کند.

وی ضمن تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم رهبری شاخصه‌های نرم افزار جدید حکمرانی برای دهه پنجم انقلاب است، خاطرنشان کرد: جوان‌سازی سیستم مدیریت کشور با هدف ارتقای کارآمدی بخش‌های مختلف یک ضرورت است.
بذرپاش افزود: کشور برای بهتر اداره شدن نیازمند تفکر مهندسی است؛ نگاهی که با تجزیه و تحلیل مسائل مختلف، دنبال راه حل است و برای آنها مساله‌ای به بن بست نخواهد انجامید.
نماینده سابق مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه باید مهندسی، تصمیم بگیریم، اظهار داشت: اینکه باران نیاید خشکسالی می‌شود و بلافاصله بعد از بارش باران، سیل مردم را آزار دهد، یعنی برای مدیریت منابع آب کشور مهندسی تصمیم نگرفته‌ایم.
وی ادامه داد: اینکه گوشت از گمرک به قیمت هر کیلو 24 هزار تومان ترخیص می‌شود اما در بازار حدود 100 هزار تومان به فروش می رسد، یعنی مهندسی برای نظام توزیع، تصمیم نگرفته ایم.
بذرپاش افزود: اینکه قیمت خودروی پراید در سال 87 حدود 8 میلیون تومان بود و الان به بیش از 47 میلیون رسیده است، یعنی بیش از 6 برابر، به این معناست که طی 10 سال گذشته سالی حدود 50 درصد تورم داشته ایم؛ در حالی که بارها اعلام شده تورم تک رقمی است!
نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اینکه در دانشگاه رقابت راه انداخته ایم به جای حل مسائل کشور، برای خارجی ها مقاله تولید و مسائل آنها را حل کنیم، یعنی مهندسی تصمیم نگرفته‌ایم، تاکید کرد: امروز نیاز کشور حکمرانی بر پایه علمی است و مردم دیگر نمی‌پذیرند با آزمون و خطاهای باورنکردنی کشور اداره شود.
وی با بیان اینکه اگر دانشجویان رشته مهندسی و یا همه دانشجویان را با مسائل واقعی آشنا نکنیم، بزرگترین صدمه به کشور و آینده وارد خواهد شد، گفت: باید ضمن آشنایی دانشجویان با مسائل اساسی، جهت‌گیری تدریس خود را برای حل آنها تنظیم کنیم.

م
کد مطلب: 405783
مرجع : تسنیم