تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۰
 

بحرین از اقدام انگلیس علیه حزب‌اللّه استقبال کرد

Share/Save/Bookmark
بحرین از اقدام انگلیس علیه حزب‌اللّه استقبال کرد
 
وزارت خارجه بحرین با صدور بیانیه‌ای از تصمیم دولت انگلیس برای «تروریستی» خواندن حزب‌اللّه لبنان استقبال کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: وزارت خارجه بحرین روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن استقبال از تصمیم دولت انگلیس برای «تروریستی» خواندن حزب‌الله لبنان، مدعی شده است که حزب‌الله «تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌الملل» است.
در بخشی از این بیانیه که در پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه بحرین منتشر شده، آمده است: «این وزارتخانه بر ضرورت اینکه جامعه بین‌الملل گام‌های مشابهی بردارد، تأکید می‌کند.»
روز دوشنبه «ساجد جاوید» وزیر کشور انگلیس اعلام کرد دولت این کشور کلیت حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد.
جاوید در این مورد گفت: «حزب‌الله به تلاش برای بی‌ثبات کردن وضعیت شکننده خاورمیانه ادامه می‌دهد و ما دیگر نمی‌توانیم میان شاخه نظامی آن که پیش از این غیرقانونی شده و حزب سیاسی آن، تمایز قائل شویم. به همین جهت، من تصمیم گرفته‌ام که کل گروه را ممنوع کنم.»
این در حالی است که اتحادیه اروپا حزب‌الله لبنان را به صورت دو بخش سیاسی و نظامی به رسمیت شناخته و بخش نظامی آن را در فهرست تحریم قرار داده است.
رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا در ماه‌های گذشته در تلاش برای محدود کردن فعالیت‌های حزب‌الله لبنان، کشورهای اروپایی را برای تروریستی اعلام کردن کل حزب‌الله تحت فشار شدید قرار داده‌اند. واشنگتن همچنین در تلاش برای پایین آوردن محبوبیت حزب‌الله در لبنان، چندین بانک و شخصیت لبنانی را به اتهام ارتباط حزب‌الله در فهرست تحریم قرار داده است.
تصمیم انگلیس برای تروریستی خواندن حزب‌الله با استقبال رسانه‌های صهیونیستی مواجه شده است. این رسانه‌ها پیش از این هم بارها کشورهای اروپایی را خطاب قرار داده و از آن‌ها خواسته بودند حزب‌الله را تحریم کند. 
این تصمیم در حالی اتخاذ شده که حزب‌الله یکی از مهمترین احزاب سیاسی لبنان است و در انتخابات اخیر پارلمان لبنان هم با وجود اقدامات آمریکا علیه این حزب، بخش بزرگی از کرسی‌ها در اختیار ائتلاف مورد حمایت حزب‌الله قرار گرفت.

م
کد مطلب: 405788
مرجع : فارس