تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۴
۱
 

احتمال عمدی بودن عدم نظارت دولت بر قیمت‌ها

Share/Save/Bookmark
امر مسلم آن است که «نظارت بر قیمت‌ها» و یا «امید بخشی به مردم از بابت شرایط کشور» کارهای بسیار ساده و از وظایف بدیهی دولتمردان هستند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا، نماینده مردم سنقر و کلیایی، روز دوشنبه گذشته در تذکری شفاهی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در اشاره به ضعف‌های دولت در نظارت بر قیمت‌ها تأکید کرد: «بی تدبیری دولت در مهار گرانی شائبه همراهی دولت با مافیای قدرت و ثروت را تقویت می‌کند. بی عرضگی بس است. به داد ملت برسید که کمر آنها زیر بار گرانی خم شده است.»

*ما قضاوت درباره صحبت‌های این نماینده مجلس را به مخاطبان محترم واگذار می‌کنیم.

امر مسلم آن است که «نظارت بر قیمت‌ها» و یا «امید بخشی به مردم از بابت شرایط کشور» کارهای بسیار ساده و از وظایف بدیهی دولتمردان هستند.

اما در هر دوی این مقولات متأسفانه شاهد عمل برعکس هستیم. بطوریکه دولت آقای روحانی در یک نظارت ساده بر قیمت‌ها ناکارآمدی نشان می‌دهد و در بحث امید بخشی به مردم نیز شنوای صحبت‌هایی مثل «در شرایط ته دره هستیم»، «شاخص‌های اقتصادی کشور غیر قابل قبول است»، «در بحث صادرات نفت با مشکل مواجه هستیم» و «مردم ناامیدند»؛ از سوی مقامات و رسانه‌های دولتی هستیم.
آشکار است که در این شرایط؛ آنچه که نماینده سنقر و کلیایی در مجلس گفته است؛ با وضوح بیشتری به اذهان متبادر می‌شود.

گفتنیست، منتخب اصلاح‌طلبان در دولت هشتم نیز با راهبردی که خارج از دولت طراحی شده بود قصد عدم برگزاری انتخابات را داشت تا اهداف جریان چپ محقق بشود.

برخی معتقدند ایجاد «فتنه اقتصادی» جدیدترین راهبرد طراحی شده از سوی ستاد جریان سیاسی خاص است.
کد مطلب: 406221
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۱-۲۲ ۲۲:۴۰:۳۹
دولت ، فاسد و دست در دست دلالان و قاچاقچيان براي غارت مردم مستضعف است .