تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۶
 

چه کسی تروریست است؟!

Share/Save/Bookmark
چه کسی تروریست است؟!
 
دفتر حفاظت منافع ایران در قاهره عنوان کرد: همزمان با سالروز قتل عام دیریاسین ، ترامپ ، سپاه، قهرمان مبارزه با تروریسم، را به عنوان تروریست معرفی کرد. به راستی چه کسی تروریست است؟!
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره همزمان با قتل عام مردم مظلوم روستای «دیریاسین» فلسطین در صفحه توئیترش با انتشار تصاویری از این قتل عام عنوان کرد: «همزمان با هفتاد و یکمین سالروز قتل عام مردم مظلوم روستای فلسطینی دیریاسین توسط اشغالگران صهیونیست، (9 آوریل سال 1948 )، ترامپ رئیس جمهور آمریکا، سپاه پاسداران ایران- قهرمان مبارزه با تروریسم- را به عنوان تروریست معرفی کرد. به راستی چه کسی تروریست است!»
 

 
روز دوشنبه 19 فروردین ماه با اعلام وزیر امور خارجه آمریکا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی وزارت خارجه آمریکا افزوده شد.
در پی این اقدام، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان همان روز با ارسال نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس شورای عالی امنیت ملی، بر اساس «قانون مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» مصوب مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد کرد شورای عالی امنیت ملی کشورمان نیروهای نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا موسوم به «سنتکام» را در فهرست گروه‌های تروریستی از نظر جمهوری اسلامی ایران قرار دهد.
بر همین اساس، شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران  در بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید اقدام غیرقانونی و خطرناک رژیم ایالات متحده آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» در اقدام متقابل در برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه آمریکا اعلام کرد که «رژیم ایالات متحده آمریکا را «دولت حامی تروریسم» و «فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» می‌داند. (اینجا بخوانید)
م
کد مطلب: 406296
مرجع : فارس