تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷
 

نامه یک تشکل دانشجویی به حسن روحانی درباره اتفاقات اخیر شورایعالی انقلاب فرهنگی

Share/Save/Bookmark
نامه یک تشکل دانشجویی به حسن روحانی درباره اتفاقات اخیر شورایعالی انقلاب فرهنگی
 
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور در نامه‌ای به رئیس‌جمهور تاکید کردند:حاشیه‌های اخیر، شورای عالی انقلاب فرهنگی را به میدان‌ وزن‌کشی‌های سیاسی بدل ساخته‌ است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور درباره اتفاقات اخیر شورایعالی انقلاب فرهنگی به رئیس‌جمهور نامه نوشت.

در بخشی از این نامه آمده است: آزادی‌های سیاسی و اجتماعی و حق بیان انتقادات و نظرات یکی از شعارهای دولت یازدهم و دوازدهم بوده است. همچنین جناب عالی همواره قانون مداری را مهم ارزیابی نموده و بر آن تاکید نمودید. نیک مستحضرید که شما به موجب قانون ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی را برعهده دارید. این شورا از حیطه وظایف و اختیارات بسیار گسترده‌ای برخوردار است و جایگاهی بی بدیل در عرصه فرهنگی کشور دارد.

این نامه می‌افزاید: گزافه نیست اگر ادعا کنیم مدت‌هاست که شورای عالی انقلاب فرهنگی کارکرد و ابتکار عمل خود را از دست داده و به یک مجموعه تشریفاتی مبدل گشته است. خروجی این شورا از ابتدای دولت یازدهم تاکنون حواشی بسیار زیاد و تنش‌های سیاسی بوده است. عدم اهتمام حضرت عالی به حضور در جلسات شورا، عصبانیت‌های مکرر از اعلام‌نظر اعضای منتقد، حاشیه‌های پیرامون انتصاب دبیر جدید شورا و عدم دعوت از دو عضو شورا، بخشی از حوادثی است که شورای عالی انقلاب فرهنگی را به میدان‌ وزن‌کشی‌های سیاسی بدل ساخته است.

م
کد مطلب: 406336
مرجع : تسنیم