تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۸
 

پاسخ دندان شکن به نیروهای ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی در جنوب یمن/ آزادی هزار و 500 کیلومتر مربع از مساحت اشغالی در استان ضالع + عکس

Share/Save/Bookmark
پاسخ دندان شکن به نیروهای ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی در جنوب یمن/ آزادی هزار و 500 کیلومتر مربع از مساحت اشغالی در استان ضالع + عکس
 
نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله پس از درگیری های سنگین چند روزه موفق شدند به پیروزی های مهمی در استان ضالع دست یابند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  نیروهای ارتش و رزمندگان جبهه مقاومت انصارالله در روزهای گذشته پیروزی‌های میدانی چشمگیری را در استان ضالع در جنوب یمن به دست آوردند و نیروهای مزدور ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی را متحمل شکست‌های سنگینی کردند.
رزمندگان یمنی پس از درگیری‌های نفس گیر موفق شدند نیروهای ائتلاف را در جنوب غرب و غرب استان ضالع عقب برانند و مساحتی در حدود ۷۰۰ کیلومتر مربع را بازپس بگیرند و به کنترل دربیاورند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی عملیات جدیدی را به منظور پاکسازی کامل بخش «قعطبه» در محور غربی و مرکزی استان ضالع آغاز کردند و در گام نخست توانستند خطوط دفاعی نیروهای ائتلاف را در هم بشکنند.
به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی پس از درگیری‌های سنگین دهها منطقه، پایگاه، ارتفاع و کوه از جمله را از اشغال نیروهای تحت فرمان ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی خارج کردند و به کنترل درآورند.
به گزارش مشرق، نیروهای یمنی در جریان این عملیات «کوه صنعاء، خشب، یراخ» و مناطق «صبیره، الفاخر، الجب، قوز، قریش، معزوب عامر و…» را از اشغال نیروهای ائتلاف خارج کردند و خود را به دروازه غربی شهر راهبردی «قعطبه» رساندند.
از سوی دیگر رزمندگان یمنی در ادامه عملیات خود علیه نیروهای ائتلاف موفق شدند با حمله‌های گسترده خود، دو منطقه راهبردی «نقیل الشیم و قردح» را به طور کامل پاکسازی کنند و شماری از عناصر مزدور را کشته و زخمی کنند.

«نقیل الشیم و قردح» دروازه شمالی شهر قعطبه محسوب می‌شوند؛ پاکسازی این دو منطقه راهبردی در شمال شهر قعطبه همچنین باعث می‌شود ارتباط نیروهای ائتلاف به طور کامل از محور شمالی به سمت بخش راهبردی «المریس» مسدود شود و آنان چاره‌ای جز فرار به سمت مناطق شرقی وجنوبی از جمله «ریشان و سناح» ندارند.
در حال حاضر، درگیری‌ها در حومه غربی و شمال شرقی شهر قعطبه از جمله مناطق «کوه الجمیمه، حمر» ادامه دارد؛ اگر رزمندگان یمنی این مناطق را به کنترل درآورند، نیروهای ائتلاف در شهر قعطبه از محور شمال شرقی و شمال غربی به محاصره درخواهند آمد.

اعلام الحربی
 
رزمندگان یمنی همزمان از محور «قوز و قریش» در شمال غرب شهر قعطبه نیز حملاتی را علیه مواضع مزدوران ائتلاف انجام دادند و با پیشروی محسوس در منطقه موفق شدند جاده ارتباطی قعطبه به سمت مریس را مسدود کنند.

با پاکسازی کامل بخش قعطبه، نیروهای ائتلاف در بخش دمت از محور جنوبی به محاصره در خواهند آمد و رزمندگان یمنی به دوزاه های غربی و جنوبی بخش‌های «الحصین، الشعبی، الضالع» خواهند رسید.

نیروهای ائتلاف در روزهای گذشته حملاتی را علیه مواضع رزمندگان یمنی در مناطق شمالی و شرقی شهر الفاخر در حومه غربی قعطبه انجام دادند اما با واکنش به موقع روبه رو شدند و ناکام ماندند.

از بخش «الازرق» در جنوب غرب استان ضالع خبر می‌رسد، رزمندگان یمنی با انجام عملیات گسترده از حومه بخش الحشاء موفق شدند دهها منطقه از جمله «الشجفی» را پاکسازی و از اشغال نیروهای ائتلاف خارج کنند.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش و رزمندگان جبهه مقاومت در روزهای گذشته حدود هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از مساحت اشغالی را در محورهای شمال غرب، غرب، جنوب غرب و مرکز استان ضالع از اشغال نیروهای ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی خارج کرده اند.

م
کد مطلب: 406675
مرجع : مشرق