تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۳
 

پوتین اطمینان دارد اعمال فشار آمریکا بر ایران نتیجه‌ای نخواهد داشت

Share/Save/Bookmark
پوتین اطمینان دارد اعمال فشار آمریکا بر ایران نتیجه‌ای نخواهد داشت
 
سخنگوی کرملین با تاکید دوباره مقامات مسکو بر ضرورت حفظ برجام، یادآور شد که رئیس جمهوری روسیه اطمینان دارد که سیاست اعمال فشار آمریکا بر ایران هرگز به نتیجه نخواهد رسید و تنها باعث به بن‌بست رسیدن اوضاع می‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش خبرگزاری «تاس»، "دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد که "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری این کشور بر این عقیده است که اعمال فشار آمریکا بر ایران نتیجه بخش نخواهد بود.
پسکوف گفت: «رئیس جمهور پوتین بارها عدم درک خود از سیاست اعمال حداکثر فشار را اعلام و با دلیل ثابت کرده که همواره با اجرای چنین سیاستی، تنها یکی از طرفین به گوشه رانده می شود. چنین سیاستی هرگز به نتیجه نخواهد رسید، بلکه برعکس، روند حل و فصل مشکلات به بن بست رسیده و کمکی به دستیابی به توافق نخواهد کرد.»
وی یادآور شد که روسیه و کشورهای اروپایی بارها بر ضرورت حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرده‌اند.    
سخنگوی کرملین همچنین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین قصد دارد امروز در زمان ملاقات با "مایک پامپئو" وزیر امور خارجه آمریکا، روابط دوجانبه، مسائل مربوط به ثبات راهبردی و خلع سلاح و همچنین موضوعات مهم منطقه‌ای و بین المللی، از جمله روند اضاع پیرامون ایران، سوریه، ونزوئلا و کره شمالی را مورد بررسی قرار دهد.

پسکوف با یادآوری اینکه این دیدار در بندر سوچی (جنوب روسیه) و بعد از مذاکرات وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا انجام خواهد شد، افزود: «رئیس جمهوری "سرگئی لاوروف" و "مایک پامپئو"را به حضور پذیرفته و نتیجه مذاکرات آنها را بررسی خواهد کرد.»
به گفته وی، امکان بررسی دیدار احتمالی روسای جمهوری روسیه و آمریکا در حاشیه نشست سران گروه 20 در اوزاکای ژاپن نیز وجود دارد.

م
کد مطلب: 406707
مرجع : تسنیم