تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱
 

انتقاد شدید ترامپ از رسانه‌های آمریکایی به سبب دروغ‌پردازی درباره ایران

Share/Save/Bookmark
انتقاد شدید ترامپ از رسانه‌های آمریکایی به سبب دروغ‌پردازی درباره ایران
 
رئیس‌جمهور آمریکا از رسانه‌های این کشور به سبب دروغ‌پردازی و انتشار اخبار جعلی در مورد ایران انتقاد کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از رسانه‌های کشورش به دلیل دروغ‌پردازی در مورد تحولات مرتبط با ایران انتقاد کرد.
دونالد ترامپ روز جمعه با انتشار پیامی در حساب رسمی خود در توئیتر اظهار داشت: «رسانه‌های دروغ‌پرداز با انتشار اخبار فریبکارانه و بسیار دور از واقعیت در مورد ایران به کشورمان آسیب می‌رسانند. اخبار آنها تقطیع‌شده، خطرناک و برگرفته از منابع ضعیف (ساختگی) است. اما همین که ایران نیز نمی‌داند چه فکری باید کند، در برهه کنونی اتفاق خوبی است.»
اخیراً نشریه آمریکایی نیویورک‌تایمز مدعی شده بود که وزارت دفاع آمریکا برنامه‌ریزی‌هایی را برای اعزام 120 هزار نیروی نظامی به خاورمیانه صورت داده است؛ ادعایی که ترامپ آن را جعلی خواند و به‌شدت تکذیبش کرد.
برخی رسانه‌های آمریکایی در حالی به گمانه‌زنی‌ها در مورد رویارویی نظامی آمریکا با ایران دامن می‌زنند که همه شواهد و قرائن نشان می‌دهند که آمریکا اساساً توانی برای راه‌اندازی جنگی دیگر را ندارد.

دولت ترامپ در ابتدا از تهدید به تقابل نظامی با ایران دم زد و وقتی نشانه‌ای از عقب‌نشینی مشاهده نکرد به تمنای مذاکره روی آورد و شماره‌ای را در اختیار سفارت سوئیس (حافظ منافع آمریکا در تهران) قرار داد تا به‌منظور تماس تلفنی احتمالی به مقامات ایران تحویل داده شود.
با این حال ایران بارها تأکید کرده است که تحت فشار با آمریکا مذاکره نخواهد کرد و آمریکا هرگز نخواهد توانست با تهدید و ارعاب خواسته‌های خود را به ایران تحمیل کند.

م
کد مطلب: 406731
مرجع : تسنیم