تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۰
 

طرح استیضاح زنگنه بعد از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه مجلس بررسی می‌شود

Share/Save/Bookmark
طرح استیضاح زنگنه بعد از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه مجلس بررسی می‌شود
 
عضو هیئت رئیسه مجلس از تلاش برخی نمایندگان برای استیضاح وزیر نفت خبر داد و گفت: طرح استیضاح زنگنه بعد از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه مجلس در یکشنبه هفته آینده،‌ بررسی می‌شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اسدالله عباسی از تلاش برخی نمایندگان برای استیضاح وزیر نفت خبر داد و با بیان اینکه این طرح هنوز توسط هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول نشده است اظهار داشت: هفته آینده پس از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه جدید مجلس، درباره این موضوع تصمیم‌گیری می‌شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس پیگیری تعدادی از نمایندگان خانه ملت برای استیضاح برخی از وزراء هیئت دولت را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: نمایندگان به غیر از وزیر نفت به عملکرد چند وزیر دیگر نیز انتقاداتی دارند اما تا این لحظه طرح استیضاح وزراء توسط هیئت رئیسه مجلس رؤیت نشده است.
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس مهم‌ترین محورهای مورد نظر نمایندگان برای استیضاح وزیر نفت را برشمرد و در تشریح این موضوع تصریح کرد: از دست دادن بازار گاز منطقه و رها کردن میادین مشترک برای کشورهای رقیب در حوزه نفت و گاز از محورهای استیضاح وزیر نفت محسوب می‌شوند.

عباسی مدیریت ناکارآمد در مجموعه وزارت نفت و عدم تحقق افزایش تولید نفت را از دیگر دلایل مورد اشاره نمایندگان برای استیضاح زنگنه اعلام کرد و بیان داشت: از بین بردن زیرساخت‌های منابع انسانی و عدم تحقق وعده‌های داده شده از دیگر دلایل نمایندگان برای استیضاح وزیر نفت اعلام شده است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به بحث تعطیلات و جدول برنامه‌های مجلس برای برگزاری جلسات علنی اشاره کرد و ابراز داشت: با توجه به ایام شبهای قدر و مناسبت‌های چهاردهم و پانزدهم خرداد رسیدگی به طرح‌های پیشنهادی نمایندگان، پس از پایان تعطیلات انجام می‌شود.
وی برگزاری انتخابات هیئت رئیسه را به عنوان یکی از برنامه‌های مهم کاری مجلس در جلسه یکشنبه هفته آینده مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: مطمئناً با وجود تعطیلاتی که در پیش‌ داریم و انتخابات هیئت رئیسه جدید، طرح استیضاح وزیر نفت فعلاً اعلام وصول نمی‌شود و موضوع آن کمی به تعویق می‌افتد

م
کد مطلب: 406762
مرجع : تسنیم