تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۵
 

آمریکا خواستار تمدید ماموریت هواپیماهای تورنادوی آلمان در سوریه شد

Share/Save/Bookmark
آمریکا خواستار تمدید ماموریت هواپیماهای تورنادوی آلمان در سوریه شد
 
یک نشریه آلمانی نوشت که آمریکا از آلمان خواسته ماموریت هواپیماهای شناسایی و سوخت رسان این کشور در سوریه در قالب ائتلاف ضد داعش همچنان ادامه یابد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آمریکا از آلمان خواسته است تا ماموریت شناسایی و سوخت‌رسانی در سوریه را به منظور کمک به نظامیان آمریکایی تمدید کند.
نشریه آلمانی اشپیگل با اعلام این خبر نوشت که نامه‌ای را که ژنرال «کنت مک‌کنزی» مرکز فرماندهی آمریکا برای ژنرال «ابرهارت زورن» در ارتش آلمان فرستاده، مشاهده کرده است. در این نامه، مک‌کنزی خواستار ادامه ماموریت شناسایی آلمان و تداوم حضور نیروهای ارتش این کشور شد تا به این وسیله آلمانی‌ها همچنان در نظارت بر پروازها و سوخت‌رسانی هوایی و آموزش نیروها در عراق مشارکت کنند.
مک‌کنزی نوشته است: «فقط با ادامه اجازه نظارت برای مردان و زنان ما... می‌توان مطمئن شد که موفقیت ائتلاف تضمین شده است.»
دولت آلمان پارسال اعلام کرد که تمامی ماموریت‌های شناسایی و سوخت‌رسانی را تا پایان اکتبر ۲۰۱۹ پایان خواهد داد اما  تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه بر عهده پارلمان آلمان است. قرار است که پارلمان پس از پایان تعطیلات تابستان به این موضوع بپردازد.
این در حالی است که حزب سوسیال‌دموکرات آلمان (SPD)که در دولت ائتلافی این کشور هم حضور دارد، اعلام کرد که از هیچکدام از ماموریت‌های اینچنینی که از سال ۲۰۱۵ آغاز شده است، حمایت نخواهد کرد.
«هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان پیش‌بینی کرده بود که احتمال تمدید این ماموریت وجود دارد. وی پس از دیدار با «مایک پامپئو» همتای آمریکایی خود هم گفته بود: «هرگونه گزینه دیگری مورد بحث قرار خواهد گرفت و در پارلمان آلمان به آن پرداخته می‌شود.»
ماس همچنین از اینکه آمریکا تصمیم گرفته است تا همچنان در منطقه حضور داشته باشد، استقبال کرد.

م
 
کد مطلب: 406992
مرجع : فارس