تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱
 

حمله پهپادی جدید یمن به فرودگاه جازان عربستان

Share/Save/Bookmark
حمله پهپادی جدید یمن به فرودگاه جازان عربستان
 
یگان پهپادی یمن صبح امروز از عملیات پهپادی جدید علیه فرودگاه جازان (جیزان) در جنوب عربستان سعودی خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: منابع یمنی صبح امروز یکشنبه از حملات و عملیات جدید پهپادی علیه اهدافی در عمق خاک عربستان سعودی خبر دادند.
شبکه المسیره یمن گزارش کرد که یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور وابسته به دولت نجات ملی در صنعاء، عملیاتی جدید علیه فرودگاه جازان (جیزان) در جنوب عربستان سعودی اجرا کرده است. 
طبق این گزارش، تعدادی پهپاد از نوع «قاصف K2» به فرودگاه جازان در جنوب عربستان حمله کرده و آشیانه و ایستگاه‌های هواپیماهای بدون سرنشین سعودی را که در جنگ یمن استفاده می‌شوند، هدف قرار گرفته است. 
یک منبع یمنی در یگان پهپادی ارتش این کشور در این خصوص توضیح داد که «حملات هوایی به فرودگاه جازان پس از آن افزایش یافته که این فرودگاه به پایگاهی برای تجاوز به یمن تبدیل شده است».
ماه گذشته میلادی نیز ارتش یمن در چهار نوبت، فرودگاه جازان را هدف عملیات پهپادی قرار داده بود. در یک نوبت از این حملات آشیانه، در عملیاتی دیگر سامانه‌های پاتریوت مستقر در این فرودگاه و در یک نوبت دیگر انبارهای تسلیحاتی هدف قرار گرفته بود.

موقعیت فرودگاه جازان در جنوب عربستان سعودی
 
یک سعودی در جازان کشته شد
در درگیری‌های جاری در منطقه جازان نیز، عصر دیروز  شنبه، حمله غافلگیرانه به مواضع نیروهای سعودی در شرق «جبل النار» در محور جازان، خسارت قابل توجهی به طرف سعودی وارد شد. 
شبکه المسیره گزارش کرد که یک سرباز سعودی و چهار نیروی «مزدور» نیز کشته شدند و شماری از تجهیزات نظامی به غنیمت گرفته شد. 
یک منبع یمنی نیز اعلام کرد که پیشروی ارتش یمن در محور جازان با حملات هوایی عربستان سعودی هم متوقف نشد.
ارتش یمن از دیروز موفق شد چند مقر نظامی نیروهای وابسته به عربستان سعودی در مقابل «جبل قیس»‌ را در عملیاتی آفندی که چند کشته و زخمی از طرف مقابل بر جا گذاشت تصرف کند. 


م
کد مطلب: 406998
مرجع : فارس