تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۲
 

حجت الاسلام ذوالنوری: آقای روحانی! اگر می‌توانید یک ماه مانند سایر مردم زندگی کنید

Share/Save/Bookmark
حجت الاسلام ذوالنوری: آقای روحانی! اگر می‌توانید یک ماه مانند سایر مردم زندگی کنید
 
نماینده مردم قم در مجلس گفت: آقای روحانی اگر می‌توانید یک ماه مانند سایر مردم زندگی کنید.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: آقای رئیس جمهور شما وعده داده بودید که با مردم صادقانه رفتار کنید و بدانید که تعداد اساتید، کارمندان و شاگردان وزارت آموزش و پرورش حدود ۱۶ میلیون نفر و جمعیتی بیشتر از جمعیت برخی از کشورهای اروپایی است.
وی افزود: بر این اساس و به نظر شما آیا مردم این استدلال را می‌پذیرند که وزیر چنین وزارتخانه گسترده‌ای به احتمال نسیه نماینده شدن، نقدِ چنین وزارتخانه‌ای را رها کند و کاندیدا شود!؟
نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: آقای رئیس جمهور آیا موافقت شما با استعفای وزیر آموزش و پرورش مشابه وزرای دیگر است؟
ذوالنور خاطرنشان کرد: آقای روحانی آیا فکر نمی‌کنید که مردم نون گندم خورده‌اند و می‌دانند که این وزیر چقدر برای آنان در زمینه رتبه بندی فرهنگیان، حل مشکلات معیشتی آنان و مشکلات حقوقی معلمان تلاش کرد.
وی اظهار داشت: معوقات یک ساله فرهنگیان به بیش از ۱۰ هزار میلیارد رسیده است و همچنین برخی از فرهنگیان خرید خدمت هستند و در نقاط دورافتاده با حقوق کمتر از حقوق وزارت کار فعالیت می‌کنند و متأسفانه دولت برای حل مشکلات این افراد قدمی برنداشته است.
ذوالنور افزود: حق التدریسی‌ها و خرید خدمتی‌ها زندگیشان را با این وعده‌ها گذاشته‌اند و سوال ما این است که چرا دولت برای حل مشکلات این وزارتخانه کمکی نمی‌کند؟
وی گفت: زندگی ابعاد مختلفی دارد که یک مورد آن خورد و خوراک آن است و خوب است که رئیس جمهور به مردم اعلام کند که یک ماه می‌خواهد مثل آنان زندگی و خورد و خوراک داشته باشد تا ببینیم که می‌تواند یک ماه دوام بیاورد.
نماینده مردم قم در مجلس خطاب به رئیس جمهور، اظهار داشت: آقای روحانی مشکلات کشور راه حل دارد و مشکلات را گردن بی اختیاری خود نگذارید چرا که در طول تاریخ انقلاب، گسترده‌ترین اختیارات را شما داشتید و چرا فرافکنی می‌کنید و مشکلات را پای ناکارآمدی نظام و انقلاب می‌گذارد؟
وی تاکید کرد: هر جا انقلاب وارد شد شاهد پیشرفت کشور در زمینه‌هایی چون سلول‌های بنیادین، فناوری‌های جدید، شبیه سازی های ژنتیکی، صنایع دفاعی، هسته‌ای و موشکی بودیم به گونه‌ای که تحیر دشمن و دوست را به همراه داشت.
ذوالنور با بیان اینکه در مقابل، هر جا روحیه ضعف و سستی، سوءمدیریت و فاصله از ارزش‌ها و انقلاب در کشور حاکم شد، شاهد خرابه‌ها و ویرانه‌ها شدیم، گفت: امروز رئیس جمهور باید بداند که راه حل مشکلات مردم از خودگذشتگی، ایثار و مدیریت جهادی است و اگر وی یک ماه با روحیه جهادی کار کند، قطعاً بسیاری از مشکلات کشور حل و فصل می‌شود.

م
کد مطلب: 407023
مرجع : فارس