رئیس کمیته هسته‌ای مجلس: هیئت‌رئیسه قرائت گزارش برجامی را متوقف کرده است

فارس , 25 خرداد 1398 ساعت 13:35

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس معتقد است که هیئت‌رئیسه پارلمان قرائت گزارش برجامی این کمیته را متوقف کرده است.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام مجتبی‌ذوالنوری رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون امنیت‌ملی مجلس از تاسیسات هسته‌ای کشورمان، گفت: فعلاً برنامه‌ای برای بازدید از مراکز هسته‌ای در دستور کار کمیسیون قرار ندارد.

وی با بیان اینکه بازدیدهای که انجام می‌شود فایده‌ای ندارد، ادامه داد: اعضای کمیسیون به این دلیل از تاسیسات هسته‌ای بازدید می‌کنند که در گزارش شش‌ماهه‌ مجلس از نحوه اجرای برجام آخرین وضعیت این مراکز را ذکر کنند اما زمانی که این گزارشات در صحن علنی پارلمان قرائت نمی‌شود چرا باید از این مراکز بازدید کنیم.
نماینده مردم قم در مجلس با اعلام اینکه تاکنون کمیته هسته‌ای مجلس 2 گزارش شش‌ماهه تدوین و تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان کرده است، افزود: گویا هیئت‌رئیسه مجلس قرائت این گزارش‌ها را در مجلس متوقف کرده است.
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه موضوع توقف قرائت گزارش برجامی مجلس را از رئیس مجلس و هیئت‌رئیسه پارلمان پیگیری داشته‌ایم که آنها پاسخ مناسبی نداده‌اند، اظهار داشت: هیئت‌رئیسه کمیسیون نیز باید پیگیری‌های در این زمینه از هیئت‌رئیسه مجلس داشته باشد تا هرچه سریعتر این گزارشات در صحن علنی پارلمان قرائت شود.

م

 


کد مطلب: 407088

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/407088/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir