تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
 
تبیین ؛

بیانیه گام دوم انقلاب؛ تثبیت گذشته و امید به آینده

Share/Save/Bookmark
بیانیه گام دوم انقلاب؛ تثبیت گذشته و امید به آینده
 
هفت توصیه در بیانیه ذکر شده که جهت گیری اصلی آن ایجاد امید برای ظهور آرمان ها و شکل گیری تمدن اسلامی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:بیانیه گام دوم انقلاب که همان منشور حرکت و پیشرفت انقلاب است دارای نکات مهم و اصولی است که در ادامه به آن اشاره خواهد شد:

🔹بر طبق این بیانیه باید بدانیم در عالم چکاره ایم و به این نکته توجه کنیم که این بیانیه برای ایجاد یک رنسانس اسلامی(عصر جدید) در مقابل رنسانس غربی  مطرح شده است، همان گونه که مقیاس غربی ها برای رنسانس غربی ایجاد دهکده جهانی و جامعه جهانی است ما هم باید مقیاسمان برای  ایجاد رنسانس  اسلامی مقیاسی جهانی باشد.

🔹شاخص ها  و اهداف مورد تعقیب در بیانیه گام دوم  در منطقه و جهان بی رقیب است یعنی به جای ایجاد رفاه مادی و شرایط مطلوب اقتصادی که دنیای  امروز به دنبال آن است، مقیاس  اصلی شکست کمونیسم یا شکست امپراطوری امریکا است.

🔹غرب برای ایجاد تمدن هفت مرحله طی کرده: که این مراحل به ترتیب عبارتند از:  ایدئولوژی، فلسفه، انقلاب علمی، انقلاب اجتماعی، ایجاد ساختار، تولید محصولات و سبک زندگی. لکن رهبر معظم انقلاب در این بیانیه 4 مرحله معنویت، تفکر،علم، و سبک زندگی را برای ایجاد یک تمدن کافی میدانند. در واقع  این چهار مرحله ایجاد تمدن ، چهار مرحله انقلاب اسلامی ، نظام اسلامی، دولت اسلامی و کشور اسلامی است و به معنای کامل تر چهار مرحله برای مقابله با رنسانس غربی است.

🔹بیانیه گام دوم هم تثبیت گذشته و هم امید به 40 سال آینده است.

🔹 در این بیانیه پیشرفت ها و گام های طی شده از ابتدای انقلاب و همچنین عقب ماندگی ها بیان شده است، تغییر سبک زندگی جامعه آخرین مرحله  ایجاد تمدن و رنسانس اسلامی عصر جدید است.

🔹 هفت توصیه در بیانیه ذکر شده که جهت گیری اصلی آن ایجاد امید برای ظهور آرمان ها و شکل گیری تمدن اسلامی است.

🔹 با تو جه به شرایط امروز، مخاطب اصلی بیانیه گام دوم  جوانان هستند که این نشان می دهد رهبرمعظم انقلاب از ساختار های اصلی نظام مایوس شده اند، لذا  به همین علت بود که قبلا موضوع آتش به اختیار توسط ایشان مطرح شد.  قدم اول این بیانیه  امید آفرینی برای نسل جوان است. لذا  طرح موضوع اشتباهات قابل جبران در بیانیه  ناظر به داخل کشور است و برای این است که خودمان این مشکلات و اشکالات را آسیب شناسی کنیم.

🔹برای توصیه ها و مطالبات این بیانیه تولید نیرو شده و امکان تحقق این مطالبات وجود دارد، لکن  ستاد ساماندهی  برای این امر وجود ندارد لذا ضرورت تشکیل و تقسیم کار  بین نیروهای انقلابی وجود دارد و البته  این موضوع باید بر طبق نظریه نظام انقلابی پیگیری شود.

🔹 بیانیه گام دوم ظرفیت اتفاق نظر برای تولید برنامه میان نخبگان نظام را دارد و مثل الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت است.

🔹برای  پیاده سازی این بیانیه به صورت عملی باید دو لایه کار شود، لایه عمومی و اختصاصی. لایه عمومی، امید آفرینی برای عموم مردم است و لایه اختصاصی در سطح نخبگان جامعه است که ابتدا باید فهم مشترک برای آنها شکل بگیرد و سپس  وارد نظریه پردازی شده و بعد از آن راهبردنویسی صورت بگیرد و سپس برنامه نویسی  انجام شود و در آخر نیز وارد مرحله اجرا شود.

 🔻 بر طبق این بیانیه اصول آسیب شناسی عبارتند از ؛

🔸 امیدوار به آینده باشیم و در تله جنگ روانی دشمن گرفتار نشویم.

🔸مشکلات و  اشکالات موجود که به دلیل انقلابی عمل نکردن برخی از مسئولین کشور شکل گرفته را گردن  اصل نظام و انقلاب نیندازیم.

🔸 در مورد اصل وجود مشکلات در جامعه  نیز فرافکنی نکنیم و وجود اصل  این مشکلات  و اشکالات را بپذیریم.
#گام_دوم_انقلاب

م
کد مطلب: 407127