تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹
 

موج شادی درشبکه‌های اجتماعی عربی به خاطرسرنگونی پهپاد آمریکایی

Share/Save/Bookmark
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته و گرانقیمت آمریکایی توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، علاوه ‌بر نشان دادن اقتدار جمهوری اسلامی در دفاع قاطع از مرزهای خود و سرزمین ایران، فراتر از ایرانی‌ها، دل بسیاری از مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان را شاد کرد. طرفه اینکه این شادی به اردوگاه مخالفان سیاست‌های ایران نیز رسید و آنان که سال‌ها در برابر قدرت جعلی آمریکا تحقیر شده بوده و رنج این تحقیر را تحمل می‌کردند، اینک به خاطر مقاومت و شجاعت یک ملت مستقل و آزاده در برابر این قدرت پوشالی امروز جهان، به وجد آمده و این خوشحالی و سرور را پنهان نکرده و گویی عقده‌های فروخورده سالیان خود را بیرون می‌ریزند.

در این‌باره بی‌بی سی گزارشی از این سرور و شادی اعراب مخالف ایران در شبکه‌های اجتماعی و مجازی تهیه کرده  و می‌نویسد:  ساقط شدن پهپاد نظامی آمریکا توسط ایران در شبکه‌های اجتماعی، احساسات ضدآمریکایی کاربران عرب را چنان نوازش داده که حتی سرسخت‌ترین دشمنان ایران در فضای مجازی هم دونالد ترامپ و حاکمان عرب هم پیمان او را تحقیر کرده‌اند!
ضاحی خلفان تمیم، معاون پلیس دوبی که در فضای مجازی بسیار پرآوازه است، خطاب به ترامپ نوشته: «ترامپ ادعا کرده که سقوط پهپاد آمریکایی توسط ایران، یک‌اشتباه و خطای فردی بوده و از عمد صورت نگرفته است... عزیزم! وقتی نمی‌تونی کاری بکنی، بهتره هیچی نگی!»
دکتر فیصل قاسم، مجری به شدت ضدایرانی تلویزیون الجزیره در صفحه خود که مدعی است حدود 5 میلیون بازدید‌کننده دارد، نوشت:
«... ایران، هواپیمای جاسوسی آمریکا را سرنگون کرد. آیا آمریکا جواب می‌دهد؟ آمریکا جرأت نمی‌کند پاسخ بدهد، فوقش ترامپ برای اینکه خشم خود را بخواباند، یک توییت آتشین بگذارد!»
بسام جعاره از چهره‌های شاخص مخالفان سوری از قول ترامپ به طنز نوشته: «... ترامپ : حالا که ایران هواپیمای نظامی آمریکا را ساقط کرد، ما هم ایران را با ده‌ها توییت قاره پیما بمباران می‌کنیم!»
بی بی‌سی در انتهای گزارش خود می‌گوید:
«بازار ریشخند ترامپ را هر دو طرف هوادار و مخالف ایران داغ کرده‌اند»

م
کد مطلب: 407202
مرجع : کیهان