تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۷
 

محورهای بیانات مقام معظم رهبری در دیدار شرکت‌کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن

Share/Save/Bookmark
محورهای بیانات مقام معظم رهبری در دیدار شرکت‌کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن
 
رهبرمعظم انقلاب فرمودند:متأسفانه برخی سران کشورهای اسلامی به دستورات قرآنی عمل نمی‌کنند و به جای آنکه «اَشداءُ علی الکفار» باشند، نوکر و دنباله‌رو آمریکا و صهیونیست‌ها هستند و به جای «رحماءُ بَینَهُم»، زمینه‌ساز اختلاف‌ها و جنگ‌ها همچون جنگ سوریه، یمن و کشتار مردم مسلمان شده‌اند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:محورهای بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی در دیدار شرکت‌کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن (26/01/1398):

1. فهم قرآن و عمل به آن، تأمین‌کننده‌ی سعادت بشر در دنیا و آخرت
1/1. بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های امت اسلام و بشریّت به علت عمل نکردن به معارف قرآن است.
2/1. امروز، اقبال مردم به‌ویژه جوانان به معارف قرآنی و تمسک به این معارف روزبه‌روز در حال گسترش است و همین تمسک به قرآن، مایه‌ی سعادت، قوّت و عزّتِ نظام اسلامی خواهد بود.
3/1. تلاوت قرآن و انس با آن، مقدمه­ی فهم قرآن و تعمیق معنویت در قلب و ذهن انسان است.
4/1. یاد خداوند و تقوای الهی، لازمه­ی عمل به قرآن است؛ و عمل به قرآن زمینه‌ساز عزت، رفاه، پیشرفت، قدرت، انسجام، سبک زندگی شیرین در دنیا و تأمین‌کننده‌ی سعادت آخرت است.
5/1. بسیاری از کج‌روی‌ها، بدفهمی‌ها، ناامیدی‌ها، خیانت‌ها، دشمنی‌ها و تسلیم شدن در برابر طواغیت، به علت دوری از معارف و تعالیم معنویِ قرآن است.
6/1. متأسفانه برخی سران کشورهای اسلامی به دستورات قرآنی عمل نمی‌کنند و به جای آنکه «اَشداءُ علی الکفار» باشند، نوکر و دنباله‌رو آمریکا و صهیونیست‌ها هستند و به جای «رحماءُ بَینَهُم»، زمینه‌ساز اختلاف‌ها و جنگ‌ها همچون جنگ سوریه، یمن و کشتار مردم مسلمان شده‌اند.
2. روحیه­ی برادری، فداکاری و ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان به برکت هدایت قرآن
1/2. هدایت قرآن در اختیار افراد باتقواست. تقوا مراتبی دارد؛ مرتبه­ی عالی­اش مال شهدایی­ست که به ملت ایران آموختند که اگر از سیم خاردار نفْسِ خودت گذشتی، می­توانی از سیم خاردارِ دشمن هم بگذری.
2/2. روحیه­ی امدادرسانی و کمک­های مردمی به مناطق سیل‌زده‌ی کشور، نتیجه‌ی آموزه‌ها و درس‌های قرآنی؛ و یادآورِ حرکت مردمی و روحیه­ی فداکاری و شوق و ذوق جوانان در دوران دفاع مقدس است.
3/2. اگرچه دشمنی‌ها و حجم و شدت آن بیشتر از گذشته به نظر می‌رسد؛ اما این اقدامات و توطئه‌ها، نَفَس‌های آخر دشمنیِ دشمنان با جمهوری اسلامی ایران است.
4/2. هرچه دشمنان نسبت به ملت ایران شدت عمل بیشتری به خرج دهند و سخت‌تر بگیرند و از پای­بندی ملت ایران به معارف قرآنی عصبانی شوند، این ملت، قوی‌تر و قدرتمندتر خواهد شد و تمسّک خود را به قرآن بیشتر خواهد کرد.


م
کد مطلب: 407445