تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
 

محورهای بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی

Share/Save/Bookmark
محورهای بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محورهای بیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی (15/03/1398)
1. پیام عید فطر، بازگشت به مضمونِ «امّت مسلمان»
1/1. پیام عید فطر، اتحاد و همبستگی کشورهای اسلامی و بازگشت به مضمون «امت مسلمان» است.
2/1. سعی دشمنان اسلام و مسلمین بر این بوده که عنوان امّت مسلمان را از یادها ببرند و ما فراموش کنیم که یک جمعیّت عظیم یک‌ونیم یا نزدیک دو میلیاردی در ده‌ها کشور اسلامی یک واحد محسوب می­شویم.
3/1. امروز صف‌آرایی‌ها در منطقه‌ی ما، به جای اینکه بین اسلام و کفر باشد، بین خود مسلمان­ها است.
4/1. متأسّفانه امروز دشمنان اسلام این توفیق را پیدا کردند که بین کشورهای اسلامی، بین برادران، صف‌آرایی و معرکه‌آرایی درست کردند. این را باید دنیای اسلام علاج بکند.
5/1. کسانی در دنیای اسلام به جای اینکه این دشمن را از جنایاتش باز بدارند با او می­سازند و با دیگر برادران مسلمان خودشان جنگ می­کنند و دعوا و اختلاف ایجاد می­نمایند.
2. علاج مشکلات دنیای اسلام، بازگشت به «اَشِدّاءُ علَی الکفّار» و «رُحَماءُ بَینَهُم»
1/2. چرا باید دو گروه مسلمان، خون یکدیگر را بریزند در حالی که مصالحشان به هم گره‌خورده است؟ چه کسی این­ها را دارد تحریک می­کند؟ اشکال ما این­جا است.
2/2. علاج مشکلات امروز دنیای اسلام بازگشت به خواسته­ی قرآن کریم مبنی بر «اَشِدّاءُ علَی الکفّار» و «رُحَماءُ بَینَهُم» است و روشنفکران و علمای اسلامی برای تحقق این خواسته، وظیفه‌ی مضاعفی دارند.
3. مسئله‌ی فلسطین؛ مسئله‌ی اوّل دنیای اسلام
1/3. حضور فعّالِ جنایت‌کارانه­ی یک دشمن غاصب در مرکز کشورهای اسلامی یعنی فلسطین، ایجاب می­کند که همه‌ی مسلمان­ها نسبت به این قضیّه حسّاس باشند و در مقابل این دشمن صف‌آرایی کنند.
2/3. امروز مسئله‌ی فلسطین جزو مسائل درجه‌ی اوّل بلکه مسئله‌ی اوّل دنیای اسلام است، آن وقت در بحرین اجلاس تشکیل می­دهند به دستور آمریکا علیه مسئله‌ی فلسطین، برای نابود کردن مسئله‌ی فلسطین!
3/3. حکّام بحرین بدانند زیر پای خودشان را دارند خالی می­کنند؛ گول سعودی‌ها را نخورند. خود این­ها و سعودی‌ها هم دارند زیر پای خودشان را خالی می­کنند، به ضرر خودشان تمام می­شود.
- این­ها اگر توبه کنند و آن فسادهایی را که ایجاد کردند اصلاح کنند، راه برگشتن باز است.
4/3. مشکلات دنیای اسلام با همراهی و همدلی مسلمان­ها با یکدیگر حل خواهد شد؛ باید برای این تلاش کرد، و روشنفکران و علمای دنیای اسلام موظّفند.
4. ضرورت تعیین نظام حاکم بر فلسطین با نظرخواهی از ساکنان اصلی فلسطین
1/4. ما مثل بعضی از رهبران قدیمیِ عرب که گفتند یهودی‌ها را به دریا می­ریزیم، اهل به دریا ریختنِ یهودی‌ها نیستیم.
2/4. باید از همه‌ی مردم فلسطین اعمّ از مسلمان و مسیحی و یهودیِ فلسطینی و آن کسانی که در خارج فلسطین تبعید‌شده‌ی از فلسطین هستند، نظرخواهی بشود، و این­ها معیّن کنند که چه نظامی در فلسطین حاکم باشد و همه تسلیم آن باشند.
5. ضرورت مبارزات همه‌جانبه‌ی ملّت فلسطین تا پیروزی نهایی
1/5. ما در جمهوری اسلامی، هزینه‌های دفاع از فلسطین را پذیرفتیم. گفتیم از فلسطین دفاع می­کنیم، دنیای استکبار در مقابل ما ایستاد و ضربه زد امّا ما استقامت کردیم، ایستادیم، باز هم خواهیم ایستاد، و مسلّم می­دانیم که پیروزی نهایی متعلّق به ملّت فلسطین است.
2/5. مبارزات همه‌جانبه‌ی ملّت فلسطین - اعم از مبارزات سیاسی، نظامی، اخلاقی و فرهنگی- باید ادامه پیدا کند تا کسانی که غاصب فلسطین هستند، تسلیم رأی ملّت فلسطین بشوند.
3/5. به لطف و توفیق الهی و به حول و قوّه‌ی الهی ملّت فلسطین در این مبارزه‌ی مسالمت‌آمیزِ انسانیِ مورد قبولِ همه­ی عرف­های عاقل عالم مسلّط خواهد شد و کشور فلسطین به مردم فلسطین برخواهد گشت؛ و به توفیق الهی، شما جوان­ها ان‌شاء‌الله آن روز را خواهید دید.

 
کد مطلب: 407454