تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۱
 

«بوریس جانسون» به‌زودی به عنوان نخست وزیر انگلیس معرفی می‌شود

Share/Save/Bookmark
«بوریس جانسون» به‌زودی به عنوان نخست وزیر انگلیس معرفی می‌شود
 
محافل خبری پیش بینی می‌کنند که بوریس جانسون شهردار سابق لندن تا ساعاتی دیگر به عنوان نخست وزیر جدید انگلیس معرفی خواهد شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش رویترز، محافل رسانه‌ای اعلام کردند که بوریس جانسون امروز سه شنبه به عنوان رهبر حزب محافظه کار و نخست وزیر جدید انگلیس معرفی می شود. مهمترین ماموریت جانسون خارج کردن بریتانیا از اتحادیه اروپا خواهد بود.
جانسون اکنون 3 ماه فرصت دارد تا بریتانیا را از اتحادیه اروپا خارج کند. وی در رقابت های سیاسی بارها وعده داده است تا بریتانیا را با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج کند.

با پایان رای گیری حزب محافظه کار در روز دوشنبه، اکنون انتظار می رود نتایج نهایی انتخابات صبح سه شنبه اعلام شود. پیروز انتخابات رسما نخست وزیر جدید انگلیس خواهد بود و جانشین ترزا می خواهد شد که پیش از این به علت مخالفت پارلمان با توافق برگزیت با اتحادیه اروپا از این سمت کناره گیری کرده است.
جانسون که پیش از این وزیر خارجه کابینه ترزا می بوده است، سال گذشته به علت اختلاف بر سر طرح های برگزیت از سمتش استعفا کرده است.
جانسون میراث دار یک بحران شدید سیاسی بر سر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خواهد بود. جانسون باید مقام های ارشد اتحادیه اروپا را متقاعد کند تا مذاکرات مجددی را بر سر برگزیت آغاز کنند. نگرانی های مربوط به برگزیت تاکنون فشارهای اقتصادی و مالی زیادی را بر انگلیس وارد کرده است.
تنها توافق موجود بین دولت لندن و بروکسل تاکنون 3 بار توسط پارلمان انگلیس رد شده است. جانسون بارها اعلام کرده است که برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا کاملا آماده است.

م
کد مطلب: 407490
مرجع : تسنیم