تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷
 

ظریف با اورتگا دیدار کرد

Share/Save/Bookmark
ظریف با اورتگا دیدار کرد
 
رئیس جمهور نیکاراگوئه در دیدار وزیر خارجه ایران با بیان اینکه هرگز مفهوم تحریم آمریکا را قبول نداریم، گفت: آمریکایی ها با ابزار باج خواهی و نقض قوانین تجارت بین المللی به همه از جمله متحدان خود اهانت می کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارها با مقامات نیکاراگوئه با «دانیل اورتگا» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.
ظریف در این دیدار اظهار داشت: دولت آمریکا به رغم همه قوانین، مقررات و قطعنامه ها دست به تروریسم اقتصادی علیه ملت های مستقل می زند.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با برشمردن زمینه های مختلف همکاری های 2 کشور در زمینه های تجاری، صنعتی، انرژی، کشاورزی، مالی و ... بر اراده کشورمان برای توسعه و تعمیق روابط دو جانبه تاکید کرد.
رئیس جمهور نیکاراگوئه در این دیدار اظهار داشت: ما هرگز مفهوم تحریم آمریکا را قبول نداریم چون در چارچوب قوانین بین المللی نیست و این تحریم ها علیه مردم ما و شما یکجانبه و غیر قانونی است. همه از وضعیتی که آمریکا در جهان ایجاد کرده ناراحتند، اما برخی به زبان نمی آورند. آنها با ابزار باج خواهی و با نقض قوانین تجارت بین المللی به جهانیان حتی به متحدان خود توهین می کنند. این رفتارها به ضد خودشان تبدیل می شود.

م
کد مطلب: 407499