تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷
۱
 

چین با کنایه به پامپئو، به ضربه اطلاعاتی ایران به سیا واکنش نشان داد

Share/Save/Bookmark
چین با کنایه به پامپئو، به ضربه اطلاعاتی ایران به سیا واکنش نشان داد
 
سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به بازداشت گروهی از جاسوس‌های آمریکا در ایران، به اظهارات «مایک پامپئو» اشاره کرد که پیش از این به دروغگویی و تقلب‌های سیا افتخار کرده بود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:«هوا شانیینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه‌شنبه با کنایه به «مایک پامپئو» وزیر خارجه و رئیس سابق آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا)، به بازداشت گروهی از جاسوس‌های آمریکا در ایران واکنش نشان داد.
به نوشته نشریه «نیوزویک»، شانیینگ که در نشست خبری هفتگی در پکن صحبت می‌کرد، در پاسخ به سؤالی در مورد اطلاعیه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در متلاشی شدن هسته‌های اطلاعاتی سیا در ایران، گفت: «از وضعیتی که در مورد ایران به آن اشاره کردید، اطلاع ندارم، اما کاملا به یاد می‌آورم که آقای پامپئو در یک سخنرانی عمومی در دانشگاه تگزاس گفت که "ما دروغ می‌گوییم، تقلب می‌کنیم و سرقت می‌کنیم و این شکوه تجربه آمریکاست". فکر می‌کنم همه شما هم این را به یاد دارید.»
پامپئو اردیبهشت ماه امسال در تشریح تجربیاتش در سازمان سیا، به دانشجویان دانشگاه «ای اند ام» تگزاس گفته بود: «شعار [دانشگاه نظامی] "وست پوینت" (دانشگاه محل تحصیل پامپئو) چه بود؟ "دروغ نگو، فریبکاری نکن، دزدی نکن و کسانی که این کار را می‌کنند، تحمل نکن." [اما] وقتی من رئیس سیا بودم، ما دروغ می‌گفتیم، فریبکاری می‌کردیم، دزدی می‌کردیم. ما برای این کارها یک دوره کامل آموزشی داشتیم.»
وزیر خارجه آمریکا این فعالیت‌ها را نشانه «شکوه تجربه» آمریکا توصیف کرد.
وزارت اطلاعات این هفته با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرد ۱۷ نفر از جاسوس‌های آمریکا در ایران بازداشت شده‌اند و هویت افسران آمریکایی رابط با آن‌ها نیز شناسایی شده است. این اطلاعیه چنان بازتابی در رسانه‌های جهان داشت که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و پامپئو را نیز به واکنش واداشت. پامپئو که پیش از این به دروغگویی سیا اذعان کرده بود، در واکنش به بیانیه ایران مدعی شد که این ایران است که سابقه دروغگویی دارد

م
کد مطلب: 407510
مرجع : فارس
 
ناشناس
Germany
۱۳۹۸-۰۵-۰۲ ۱۹:۴۵:۳۶
آقای پمپئواین است شکوه شما؟؟، دیدیدشکست خوردید، پس هرگزایران قهرمان وشجاع رادست کم نگیرید!!!.