تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱
 

هشدار جامعه مدرسین به طرح انحرافی ‌"حجاب اجباری" از سوی دشمن/قوای سه‌گانه ‌از حریم ‌حجاب پاسداری کنند

Share/Save/Bookmark
هشدار جامعه مدرسین به طرح انحرافی ‌"حجاب اجباری" از سوی دشمن/قوای سه‌گانه ‌از حریم ‌حجاب پاسداری کنند
 
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای بر ضرورت حفظ و پاسداری از حریم الهی حجاب توسط نهادهای حاکمیتی، قوای سه‌گانه و ارگان‌های فرهنگی و صداوسیما تأکید کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای بر ضرورت حفظ و پاسداری از حریم الهی حجاب توسط نهادهای حاکمیتی، قوای سه‌گانه و ارگان‌های فرهنگی و صداوسیما تأکید کرد.
در بیانیه این نهاد حوزوی آمده است: حجاب به‌عنوان یکی از ارزش‌های دینی، جایگاهی مهم و رفیع در سبک زندگی اسلامی دارد و خود به‌تنهایی یکی از سلاح‌های کارساز فرهنگی در مواجهه با تیرهای سهمگین و سمی فساد است. به همین دلیل جریان ضد بشری و ضد دینی استکبار با طراحی و عملیاتی کردن بحث‌های انحرافی چون حجاب اجباری، در تلاشی گسترده به دنبال شکستن حرمت‌های الهی و نفی عملی احکام فقهی حجاب است.
در ادامه این بیانیه تصریح‌ شده است: زن مسلمان باعفت در نگاه کردن، سخن گفتن، راه رفتن و زینت کردن، در کنار گوهر حجاب در نقش یک مبارز فرهنگی، مروج غیرت، حیا و عفاف در جامعه ظاهر می‌شود و استحکام‌بخش بنیان خانواده‌ها و نظام اجتماعی است. لذا لازم است با تبیین فرهنگ دینی و درونی سازی ارزش‌های شرعی و عرفی در خانواده‌ها، نظام آموزشی و رسانه‌ها مقدمات ازدواج‌ بهنگام جوانان فراهم و با امربه‌معروف و ترویج عفت و پوشیدگی مقدمات استحکام فرهنگی و تقویت نقش دین در تربیت انسان‌های متعالی فراهم شود.

در این بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تقدیر از تمام بانوان مؤمن و انقلابی که آراسته به پوشش‌های وزین اسلامی و چادر هستند اعلام کرد: نهادهای حاکمیتی، قوای سه‌گانه و ارگان‌های فرهنگی و صداوسیما باید از حریم الهی حجاب پاسداری کنند و اجرای این فریضه الهی را به‌صورت جدی و پیگیرانه از مجموعه و تشکیلات زیر نظر خود شروع کنند و با قاطعیت حامی مؤمنین آمر به معروف و ناهی از منکر باشند و با توجه به اینکه بخش اعظمی از ناهنجاری‌های اجتماعی برخاسته از ضعف فکری و فرهنگی است لازم است کار فرهنگی و تبلیغی نیز در اولویت برنامه‌های متولیان فرهنگ دینی جامعه باشد و در برخورد با معاندین فرهنگی و هنجارشکنان نیز مرّ قانون به‌سرعت اجرا شود.

م
کد مطلب: 407541
مرجع : تسنیم