تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵
 

دمشق به صورت مشروط با آتش‌بس در «ادلب» موافقت کرد

Share/Save/Bookmark
دمشق به صورت مشروط با آتش‌بس در «ادلب» موافقت کرد
 
رسانه‌های سوریه گزارش دادند که درگیری‌ها در استان ادلب سوریه از امشب (پنجشنبه) به موجب توافق جدید در قزاقستان متوقف خواهد شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رسانه‌های نزدیک به دولت سوریه شامگاه پنجشنبه (دهم مرداد) از حصول توافق بر سر توقف درگیری‌ها در استان ادلب این کشور خبر دادند.
خبرگزاری سانا و شبکه الاخباریه سوریه به نقل از منبع نظامی سوری گزارش دادند که طرف‌های حاضر در نشست آستانه موافقت کرده‌اند که از امشب آتش‌بس در منطقه کاهش تنش استان ادلب اجرا شود.
این منبع گفت که اجرای توافق آتش بس جدید در ادلب، مشروط شده است بر این که توافق سوچی در مورد این استان اجرا شود.
به گفته این منبع نظامی، تروریست‌ها و گروه‌های مسلح در ادلب باید ۲۰ کیلومتر از خط منطقه کاهش تنش ادلب به داخل عقب‌نیشنی کرده و سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین خود را از این منطقه خار ج کنند.
سیزدهمین مذاکرات طرف‌‌های سوری معروف به روند مذاکرات آستانه که از امروز در شهر نور سلطان، پایتخت قزاقستان (آستانه قبلی) با حضور هیأت‌هایی از ایران، روسیه و ترکیه و برخی از کشورهای منطقه آغاز شده است و قرار است تا فردا ادامه داشته باشد.
استان ادلب از سال‌های گذشته در اشغال گروه‌های تروریستی و مخالفت دولت سوریه است. این استان به همراه سه منطقه‌ دیگر به موجب نشست آستانه چهارم جزو مناطق کاهش تن‌ اعلام شد. با این حال، نقض مکرر این توافق از سوی گروه‌های مسلح و تروریستی عملا مانع از اجرای این توافق شد.

م
کد مطلب: 407636
مرجع : فارس