تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۴
 

کشته شدن 45 تروریست در شمال حماه؛ ارتش سوریه به «مثلث مرگ» رسید

Share/Save/Bookmark
کشته شدن 45 تروریست در شمال حماه؛ ارتش سوریه به «مثلث مرگ» رسید
 
در جریان تسلط ارتش سوریه به شهرک الاربعین در شمال حماه، بیش از 45 تروریست النصره کشته شدند و نیروهای سوری توانستند خود را به نزدیکی مهمترین خط دفاعی النصره در این منطقه برسانند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ارتش سوریه شامگاه سه‌شنبه موفق شد در شمال استان حماه، شهرک «الاربعین» را از عناصر تروریستی جبهه النصره باز پس بگیرد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که در جریان این عملیات، بیش از 45 تروریست کشته شدند که بیشتر آنان، عناصر خارجی حاضر در النصره هستند.

یک منبع میدانی حاضر در شمال حماه اعلام کرد که با تسلط نیروهای سوری بر الاربعین، «مسیر به روی ارتش سوریه برای پیشروی به سمت منطقه موسوم به مثلث مرگ باز شده است».


مقصود از مثلث مرگ، مرکز تجمع عناصر تروریستی حاضر در شهرهای «اللطامنه، کفرزیتا و الزکاه» واقع در شمال حماه است.
پس از آزادسازی الاربعین، عناصر تروریستی حاضر در گروه تروریستی «اجناد القوقاز»، در محور غربی شهرک «ابوالظهور» در ریف جنوبی ادلب با ارتش سوریه درگیر شدند.

یک منبع میدانی که در جنوب شرق ادلب حضور دارد، تأکید کرد، ارتش سوریه در محور پادگان قدیمی عناصر تروریستی را رصد کرد که به سمت مواضع ارتش در حرکت هستند.

این منبع به اسپوتنیک گفت که این کاروان تروریستی هدف حملات توپخانه‌ای و موشکی ارتش سوریه قرار گرفتند و این حمله دفع شد.
به گفته وی، هدف تروریست‌ها از این حمله، کاهش فشار ارتش سوریه بر تروریستهای حاضر در شمال استان حماه به ویژه عناصر مستقر در منطقه مثلث مرگ است؛ منطقه‌ای که مهمترین خط دفاعی تروریستها در شمال حماه به شمار می‌رود.

اجناد القوقاز شمل عناصر افراطی کشورهای حد فاصل اروپا و آسیا مانند آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و چچن است. عناصر این گروه که چندین هزار نفر هستند، اواخر سال 2012 و اوایل 2013 وارد سوریه شدند و این گروه را به صورت مستقل از سایر گروههای تروریستی تشکیل دادند.

عملیات ارتش سوریه پس از نقض مجدد آتش‌بس توسط تروریست‌ها بار دیگر از شامگاه دوشنبه آغاز شد؛ عملیاتی که از 16 اردیبهشت برای پاکسازی حماه و ادلب کلید خورده بود و به خاطر مذاکرات آستانه، متوقف شده بود.

م
کد مطلب: 407709
مرجع : فارس