تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶
 

چین مداخله آمریکا در امور ونزوئلا را محکوم کرد

Share/Save/Bookmark
چین مداخله آمریکا در امور ونزوئلا را محکوم کرد
 
وزارت خارجه چین با صدور بیانیه‌ای از دور تازه تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا انتقاد کرده و آن را نقض قوانین بین‌المللی خوانده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: وزارت خارجه چین روز چهارشنبه در بیانیه‌ای از تحریم‌های گسترده تازه‌ای که دولت آمریکا علیه ونزوئلا وضع کرده، انتقاد کرد.
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «هوا شانییگ» سخنگوی وزارت خارجه چین در این بیانیه تحریم‌های جدید آمریکا را «مداخله کامل» در امور داخلی ونزوئلا توصیف و تأکید کرده است که این تحریم‌ها نقض قوانین بین‌المللی به شمار می‌آید.
این بیانیه پس از آن صادر شده است که «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا از چین و روسیه خواست از حمایت از دولت ونزوئلا دست بردارند.
بولتون این هفته بار دیگر تأکید کرد که واشنگتن به تلاش همه‌جانبه برای کنار زدن «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا از قدرت، ادامه می‌دهد.
در همین چارچوب، آمریکا روز دوشنبه تمام دارایی‌های دولت ونزوئلا در خاک ایالات متحده را مسدود کرده و هرگونه روابط تجاری با کاراکاس را ممنوع کرد.
واشنگتن ماه‌‌هاست که در تلاش است با تحریم‌، ارعاب نظامی و کودتا «خوان گوآیدو» مهره مورد نظر خود را به جای مادورو در ونزوئلا به قدرت برساند، اما این اقدامات تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

م
کد مطلب: 407714
مرجع : فارس