تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۴
۱
 

تبادل شدید آتش در مرز هند و پاکستان

Share/Save/Bookmark
تبادل شدید آتش در مرز هند و پاکستان
 
منابع هندی از تبادل شدید آتش بین نیروهای مرزی این کشور و پاکستان خبر دادند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: خبرگزاری روسی اسپوتنیک به نقل از منابع هندی گزارش داد شامگاه چهارشنبه نیروهای هند و پاکستان در منطقه مرزی کشمیر با یکدیگر درگیر شده و تبادل شدید آتش بین آنها اتفاق افتاده است.
منابع هندی ادعا می‌کنند که نیروهای پاکستانی آغازکننده درگیری بوده‌اند اما این ادعا هنوز از سوی منابع مستقل تأیید نشده است.
در پی تشدید اختلافات بین هند و پاکستان بر سر مسئله کشمیر،‌ دولت پاکستان ساعتی پیش اعلام کرد بخش‌هایی از حریم هوایی این کشور تا روز پنجم سپتامبر (14 شهریور) بخشی از حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای هندی خواهد بست.
بعد از ظهر امروز نیز دولت پاکستان سفیر هند در اسلام‌آباد را اخراج کرده بود.

هند و پاکستان از زمان استقلال پاکستان در سال 1947 تاکنون بر سر منطقه مرزی کشمیر با یکدیگر اختلاف داشته‌اند و در روزهای اخیر پس از تصمیم دولت هند مبنی بر پایان دادن به قانون 370 که نوعی تضمینی برای حفظ توازن جمعیت در کشمیر تلقی می‌شد، بحران در این منطقه بار دیگر شدت گرفت.

م
کد مطلب: 407718
مرجع : تسنیم
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۵-۱۷ ۱۵:۳۹:۰۴
ظلم وستم به مردم یک منطقه مسکونی را همه محکوم میکنیم و مردم مظلوم کشمیر گناهی ندارند که دربدر شدن و حکومت دیکتاتور هندی اونجا را پادگان درست کرده است .بهتر از حکومت گرسنه هند بجای چشم گذاشتن به منابع این منطقه برای تامین نیازهای کشور پرجمعیتش .بفکر کنترل جمعیت باشه که کار اینجاها نک شه