تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۷
 

هزاران کشمیری با شکستن حکومت نظامی به خیابان‌ها آمده و علیه دولت هند شعار سر دادند

Share/Save/Bookmark
هزاران کشمیری با شکستن حکومت نظامی به خیابان‌ها آمده و علیه دولت هند شعار سر دادند
 
پس از تحمل هفت روز حکومت نظامی سرانجام مردم کشمیر حبس خانگی را شکسته و علیه دولت هند به خیابان‌ها آمدند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش جیو تی وی، مردم کشمیر اشغالی که هفت روز در حبس خانگی اجباری قرار داشتند امروز حکومت نظامی را شکستند.
هفتصد هزار نظامی هندی مستقر در منطقه نیز نتوانستند مانع خشم مردم کشمیر شوند و هزاران کشمیری علیه سیاست‌های دولت هند شعار دادند.
مردم کشمیر خواستار بازگشت حالت خودمختاری منطقه شده و تصمیم جدید دولت هند در خصوص این منطقه اشغالی را رد کردند.
این تظاهرات گسترده در حالی صورت می‌گیرد که دولت هند برای سرپوش گذاشتن بر حبس خانگی مردم، نه تنها سرویس اینترنت بلکه سیگنال تلفن و حتی تلویزیون را نیز در منطقه قطع کرده است.

طبق اعلام منابع میدانی تظاهرات اولیه پس از اقامه نماز جمعه و از روز گذشته آغاز شد ولی اینک سراسر کشمیر اشغالی تبدیل به میدان اعتراض علیه دولت هند شده است.
نظامیان هندی تلاش کردند با شلیک گاز اشک آور و استفاده از تفنگ‌های ساچمه‌ای مردم معترض را متفرق کنند ولی تاکنون موفق به سرکوب معترضین نشده‌اند.
یک پلیس هندی در گفتگو با رسانه‌ها اذعان کرد تنها در شهر سرینگر حداقل 10 هزار نفر خود را به محل تجمع اعتراض آمیز رسانده و علیه دولت دهلی نو شعار سر داده‌اند.
اوضاع کشمیر اشغالی پس از لغو قوانین 370 و 35 ای توسط دولت هند که عملا منجر به تغییر تناسب جمعیت کشمیر و به اقلیت رفتن مسلمانان می شود به شدت متشنج شده است.
تظاهرات علیه سیاست‌های دولت راست گرای هند در کشورهای مختلف از جمله ایران، پاکستان، برخی کشورهای اروپایی و حتی خود هند نیز انجام شده است.

م
کد مطلب: 407729
مرجع : تسنیم