تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۹
 

۳ داروی جدید از سوی آستان قدس رضوی در مشهد رونمایی شد

Share/Save/Bookmark
۳ داروی جدید از سوی آستان قدس رضوی در مشهد رونمایی شد
 
سه محصول جدید شرکت داروسازی ثامن با حضور تولیت آستان قدس رضوی در مشهد رونمایی شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: شرکت داروسازی ثامن وابسته به هلدینگ سلامت و داروی سازمان اقتصادی رضوی سه محصول جدید خود شامل «سدیم کلراید استنشاقی 7 درصد(سالین هایپر تونیک)»، «پتاسیم کلراید 15 درصد در آمپول 10 میلی‌لیتری پلی پروپیلنی» و «لووفلوکساسین تزریقی» را با حضور جمعی از مدیران در این شرکت رونمایی کرد.
سدیم کلراید استنشاقی 7 درصد(سالین هایپر تونیک)، («odium chloride Inhalation)؛ 7 درصد با نام تجاری «ثاموسالین» برای بهبود عملکرد ریوی از طریق هیدراته کردن و تسهیل خروج ترشحات استفاده می‌شود و ویژگی‌های آن شامل تک دوز بودن در مقایسه با سدیم کلراید 5 درصد، کاهش احتمال ابتلا به عفونت‌های ریوی، مقرون به صرفه بودن و استفاده راحت‌تر در مقایسه با سدیم کلراید 5 درصد و استریلیتی بالاتر در مقایسه با سدیم کلراید 5 درصد در هنگام مصرف است. 

از پتاسیم کلراید 15 درصد در آمپول 10 میلی‌لیتری پلی پروپیلنی «Potassium Chloride»؛ 15 درصد برای پیشگیری و درمان کمبود پتاسیم خون استفاده می‌شود. این محصول در کودکان تحت درمان طولانی‌مدت با آدرنوکورتیکوئیدها و همچنین در سیروز کبدی همراه با آسیت، اسهال، استفراغ طولانی نفروپاتی تخلیه‌کننده پتاسیم کاربرد دارد. کاهش هزینه‌های درمانی به دلیل تولید در حجم پایین‌تر، از دیگر ویژگی‌های این دارو است. 
لووفلوکساسین تزریقی(Levofloxacin)، ضدباکتریایی وسیع الطیف با اثرگذاری مؤثر بر روی باکتری‌های گرم مثبت، درمان عفونت‌های پنومونی مقاوم به پنی‌سیلین، خط اول درمان پروستاتیت باکتریال حاد و مزمن، قابلیت انفوزیون مستقیم به بیمار، پر شده در کیسه سه‌لایه شفاف آماده مصرف با گرید مخصوص محلول‌های تزریقی با حجم 100 میلی‌لیتر است. 
شرکت داروسازی ثامن به‌ عنوان بازوی اجرایی توانمندی برای تولید دارو در کنار دولت‌ در مسیر ایجاد اشتغال، محرومیت‌زدایی و توسعه و آبادانی ایران اسلامی در زمینی به مساحت 10 هکتار و با زیربنایی بیش از 38 هزار مترمربع در پرتوی عنایات ویژه امام هشتم(ع) در مشهد در حال فعالیت است.

م
کد مطلب: 407856
مرجع : تسنیم