تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱
 

عملیات گسترده علیه عناصرمخفی داعش درشمال استان دیاله بارمز«عاشورا»/تامین امنیت زائران حسینی در دستورکارنیروهای بسیج مردمی+نقشه میدانی

Share/Save/Bookmark
عملیات گسترده علیه عناصرمخفی داعش درشمال استان دیاله بارمز«عاشورا»/تامین امنیت زائران حسینی در دستورکارنیروهای بسیج مردمی+نقشه میدانی
 
چند گروه از نیروهای بسیج مردمی به منطور امن کردن مناطق شمالی استان دیاله برای زائران امام حسین(ع)، عملیات گسترده ای را در منطقه آغاز کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: از شمال استان دیاله خبر می رسد، نیروهای تیپ « ۴ و ۲۴» بسیج مردمی، عملیات گسترده ای را با هدف پاکسازی مناطق آلوده در حومه جنوبی دریاچه «الثرثار» علیه هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش انجام دادند.
این عملیات پس از دریافت و تجمیع اطلاعات با رمز «عاشورا» شروع شده و نیروهای بسیج مردمی در تلاش هستند پس از تامین امنیت مناطق جنوبی دریاچه حمرین، مناطق آلوده را در منطقه «السعدیه» و روستاهای منطقه «حفاویر» پاکسازی کنند.
براساس اطلاعات به دست آمده، عملیات رزمندگان بسیج مردمی از سمت «مسجد المهدم» به سمت منطقه «امام ویس» و از منطقه «السعدیه» به سمت روستاهای منطقه «حفایر» انجام شده است.

اعلام الحربی
به گفته منابع میدانی، نیروهای بسیج مردمی تاکنون حدود ۵۴ کیلومتر مربع از مناطق آلوده را در این دو محور پاکسازی کرده اند و عملیات علیه عناصر مخفی گروهک تروریستی داعش در برخی از مناطق همچنان در جریان است.
به گزارش مشرق، رزمندگان تیپ « ۴ و ۲۴» بسیج مردمی در جریان عملیات پاکسازی مناطق آلوده در حومه جنوب دریاچه حمرین با پشتیبانی یگان های مهندسی موفق شدند امنیت را به ۲۰ روستا باز گردانند.
روستاهای «نویدر اول، نویدر دوم، النهروان، صالح حبیب، جوامیر و بخاتری» از جمله مناطقی محسوب می شوند که در این عملیات به طور کامل امن شدند؛ نیروهای عراقی ۴ مقر عناصر مخفی داعش را شناسایی و منهدم کردند.

اعلام الحربی
مناطق جنوبی دریاچه حمرین در حدفاصل مناطق مهمی از جمله «جلولاء، قره تپه و المقدادیه» واقع شده اند و ناامن بودن این نقاط، امنیت را در جاده المنذریه - خانقین- کساباسی _ المقدادیه - بعقوبه - حسینیه - بغداد» تحت تاثیر قرار می دهد.
براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای بسیج مردمی در این عملیات علاوه بر امن کردن برخی از مناطق شمالی استان دیاله، امنیت جاده مرزی «المنذریه» که به مرز خسروی استان کرمانشاه منتهی می شود را هم تامین می کنند.
با پاکسازی و امن شدن بیشتر جاده مرزی «المنذریه»، زائران امام حسین (ع) از تیر راس هسته های خاموش گروهک تروریستی خارج خواهند شد و در امان خواهند ماند و با امنیت می توانند به سمت شهرهای مقدس عراق حرکت کنند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای تیپ یک بسیج مردمی برای تامین امنیت زئران حسینی در جاده «بلسانه - خانقین» که ۳۰ کیلومتر طول دارد و همچنین حد فاصل سه راه نفت خانه و منطقه وادی غرب مستقر شده اند.
رزمندگان عراقی در روزهای گذشته نیز در شمال و شمال شرق استان دیاله توانستند امنیت حدود ۲۰۰ موکب را به طور کامل تامین کنند؛ نیروهای عراقی در جریان امن کردن این موکب ها، ۴ عملیات را در ۱۱ منطقه انجام دادند.
به گزارش مشرق، رزمندگان بسیج مردمی عملیات گسترده ای را هم در محور شمال شرق استان دیاله آغاز کرده اند و در تلاش هستند مناطق آلوده به عناصر مخفی داعش را به طور کامل پاکسازی کنند.

اعلام الحربی
هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش درصدد هستند با ناامن کردن مناطق شمال شرق استان دیاله مانع از بازگشت آوارگان به نقاط پاکسازی شده شوند و این استان را در بحران باقی نگه دارند.
در حال حاضر، عملیات نیروهای عراقی در محورهای شمال شرق، شمال و شمال غرب استان دیاله از جمله «حوض حمرین، امام ویس، السعدیه، خانقین و الحفایر» علیه عناصر مخفی داعش ادامه دارد.

م
کد مطلب: 408010
مرجع : مشرق