تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۲
 
تناقض‌گویی دولت درباره یک موضوع دست چندم؛

بالاخره تصمیم دولت درباره ورزشگاه رفتن زنان چیست؟/ وقتی یک موضوع جنجالی به منفعت اصلاح طلبان گره می‌خورد

Share/Save/Bookmark
بالاخره تصمیم دولت درباره ورزشگاه رفتن زنان چیست؟/ وقتی یک موضوع جنجالی به منفعت اصلاح طلبان گره می‌خورد
 
در حیطه ورزشگاه رفتن زنان بازهم کار به منفعت های سیاسی جناحی اصلاح طلبان گره خورده است و این موضوع سبب گره افتادن در کار این مسئله جنجالی شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:ورزشگاه رفتن بانوان به عنوان یک مطالبه القا شده در زنان از سوی جریان اصلاح طلب به جامعه تزریق شده است. اگر از بسیاری زنان بپرسید که آیا آنطورکه در جامعه به طور پرحجم و پرفشاردرباره  ورزشگاه رفتن زنان تبلیغ می شود خواهان حضور در ورزشگاه هستند، بسیاری از آنها این موضوع را تکذیب و حتی با آن بسیار بیگانه هستند. چه اینکه اگر قرار بر ورزشگاه رفتن زنان باشد و آنان علاقه مند دیدن بازی های حرفه ای فوتبال و والیبال هستند محیط بسیار مهیاست و می توانند به تماشای بازی های همجنسان خود بروند.

 این موضوع باعث رونق گرفتن ورزش زنان می شود که همیشه از آن شکایت دارند که بی توجهی به آن صورت می گیرد. درواقع اگر شرکت های تجاری و اسپانسرها متوجه شوند که ورزش زنان مخاطب دارد قطعا با تزریق پول به این ورزش باعث رونق و شکوفایی آن می شود. اما جریان سیاسی اصلاحات به فکر رونق ورزش زنان نیست و بیشتر به جنجال سازی و رسیدن به اهداف خود فکر می کند. البته باید گفت که یک نوع مردسالاری در زمینه مطالبه حضور زنان در ورزشگاه ها مستتر است. 

این روزها که یک ماجرای دورغین به نام «دختر آبی» هم در شبکه های اجتماعی توسط جریانات خاص ساخته شده است این موضوع بیشتر از قبل سرو صدا کرده است. دولتمردان هم هر یک به فراخور استفاده از این موقعیت که تا حدودی افکارعمومی را از مسائل اصلی خود یعنی اقتصاد و معیشت خانوارها دور کرده است سعی کردند نظر خود را ارائه دهند. البته آنچه مشخص است در دولت یک صدای واحدی در این حوزه نیست و بیشتر همین استفاده سیاسی از ماجرا برای دولتمردان مهم است. 

در همین رابطه، چند اظهار نظر خاص و متناقض دیده می شود. «علی ربیعی»، سخنگوی دولت درباره حضور زنان در ورزشگاه ها بیان کرد که به دنبال راه های تضمین شده هستیم. 

وی عنوان کرد که نظر دولت ورود زنان به ورزشگاه ها است اما باید معبر و مکان ها جداگانه باشد. 

سخنگوی دولت مطرح کرد: «هم اکنون  در تمامی بازی‌های ملی زنان می‌توانند به ورزشگاه‌ها بروند. زیرساخت‌ها در ورزشگاه‌ها فراهم است و این امکان وجود دارد که در بازی‌های لیگ هم حاضر شوند.»

«لعیا جنیدی»، معاون حقوقی رئیس جمهور نیز مطرح کرد که ورود زنان به ورزشگاه‌ها تصمیم جدی دولت است.

اما به نظر می رسد چندان که سخنگوی دولت بیان کرد نظر دولت حضور زنان در ورزشگاه ها نیست.

«محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس جمهور، با بیان این مطلب که فضای فعلی و این میزان فحش و درگیری حضور بانوان در ورزشگاه ها مصلحت نیست، گفت:« در دولت چند ماه قبل در این خصوص صحبت کردیم، اعتقاد ما این است که اگر فضای ورزشگاه‌ها مناسب حضور خانم‌ها باشد از نظر ما منعی ندارد، اما با فضای فعلی که طرفداران تیم‌ها علیه یکدیگر فحش می‌دهند و درگیری وجود دارد حضور زنان در ورزشگاه به مصلحت نیست.»

با همه این اوصاف نه تنها در دولت یک سخن واحد در خصوص این مسئله جنجالی نیست و حرف ها متناقض است بلکه بایستی گفت که دولت راه حلی هم برای اتمام این جنجال ارائه نمی کند. جنجالی که اصلاح طلبان قطعا دوست دارند ادامه یابد و حتی اگر مسئله ورزشگاه رفتن زنان محقق نشود بیشتر برای این جریان صرفه تبلیغاتی دارد. 

دولت نشان داده که برای بسیاری از مسائله راه حل ندارد. این در شرایطی است که کشور درگیر بسیاری از مشکلاتی است که این موارد رها شده هستند . این درحالی است که با یک راه حل ساده و منطقی می توان همه این موارد و مشکلات را رفع و رجوع کرد. موضوع ورزشگاه رفتن زنان یکی از همین موارد است که با فرهنگسازی درست می تواند به سمت ورزش حرفه ای زنان سوق یابد و باعث رشد و رونق ورزش زنان شود.

اما متاسفانه در این حیطه بازهم کار به منفعت های سیاسی جناحی اصلاح طلبان گره خورده است و این موضوع سبب گره افتادن در کار این مسئله جنجالی شده است. البته رسانه های اصلاح طلب هم در القاسازی این مطالبه دسته چندمی به جامعه و جنجالی کردن هر چه بیشتر آن هم نقش اساسی داشتند. اما دولت تنها نظاره گر جنجال سازی های جریان شریک خود است و در این حیطه تنها توان و ظرفیت اجتماعی جامعه صرف موضوعات دسته چندم شده است. 

م
 
کد مطلب: 408038
مرجع : جهان