تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۶
 

پرچم سوریه بر فراز «قامشلی» و «حسکه» برافراشته شد

Share/Save/Bookmark
پرچم سوریه بر فراز «قامشلی» و «حسکه» برافراشته شد
 
تلویزیون رسمی سوریه از برافراشته شدن پرچم این کشور بر فراز شهر «حسکه» و «قامشلی» در شمال سوریه خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: تلویزیون رسمی سوریه اعلام کرد که پرچم این کشور بر فراز ساختمان‌های دولتی و مدارس در شهر «قامشلی» و «حسکه» که در کنترل کردها بود، برافراشته شده است.
در همین حال منابع محلی از حملات توپخانه‌ای ارتش ترکیه به مناطق اطراف حسکه خبر می‌دهند.
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز نوشت که نیروهای ارتش این کشور وارد تعداد زیادی شهرک و روستا در جنوب، جنوب غربی و شمال استان رقه شده‌اند.
همزمان منابع داخلی سوریه به شبکه العربیه گفتند که پس از خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه خود، ارتش سوریه در حال گسترش حضور خود در جنوب شرق این شهر و پل «قره قوزاق» است.
طی روزهای گذشته و پس از قطع امید کردهای سوری از آمریکایی‌ها چندین نشست بین دولت سوریه و کُردها در دمشق و قامشلی برگزار شده است. پس از این نشست‌ها، یک نشست دیگر بین کُردها و یک هیئت روس در پایگاه «حمیمیم» روسیه در سوریه برگزار شد.
این نشست یکشنبه (روز گذشته) چند ساعت به طول انجامید و به توافق اولیه برای هماهنگی کامل بین نیروهای سوری و کُرد منجر شد. این توافق، مقدمه‌ای برای تسلط کامل دولت سوریه بر مناطق تحت کنترل کُردهاست.
یکی از فرماندهان محلی کرد روز گذشته (یکشنبه) در این باره به خبرنگاران گفت: «هرکاری می‌توانستیم کردیم.کشوری نمانده که با آن گفت‌و‌گو نکرده باشیم. -دیروز با اتحادیه عرب دیدار کردیم. -دیدید امروز آمریکایی‌ها آمدند گفتند کاری نمی‌توانیم بکنیم. -امروز با روس‌ها و نظام توافق کردیم. در ساعات آتی وارد اینجا می‌شوند.»
عملیات ارتش ترکیه در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه هفته گذشته و پس از آن آغاز شد که آمریکا که تاکنون خود را متحد کردها می‌خواند، اعلام کرد از مواضع خود در شمال سوریه عقب‌نشینی می‌کند. کردها که پیشتر با پشت‌گرمی به دولت آمریکا از هماهنگی با دولت مرکزی خودداری کرده بودند، تصمیم واشنگتن را «خنجر از پشت» توصیف کرده‌اند.

م
کد مطلب: 408426
مرجع : فارس