تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۸
 

خودروساز‌ها به دنبال شرکای جدید بروند

Share/Save/Bookmark
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه تولید خودروی مشترک گفت: از آنجا که عملکرد برخی شرکای سابق در زمان تحریم مناسب نبود، به شرکت‌ها توصیه کردیم سراغ شرکای جدید از کشور‌های جدید بروند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه تولید خودروی مشترک گفت: از آنجا که عملکرد برخی شرکای سابق در زمان تحریم مناسب نبود، به شرکت‌ها توصیه کردیم سراغ شرکای جدید از کشور‌های جدید بروند.

رضا رحمانی در حاشیه دیدار با فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی ایران در جمع خبرنگاران درباره خرید تضمینی سیب اظهار کرد: برای اینکه محدودیت روی سیب ایجاد نشود، از هم اکنون برای خرید اقدام کرده‌ایم و مقرر شده سازمان تعاون روستایی خرید تضمینی را اجام دهد تا ذخیره سازی برای عید ذخیره صورت گیرد، البته هنوز قیمت مشخص نیست.

وی افزود: پایین بودن قیمت موجب خسارت تولیدکنندگان شده که این تصمیم هم به نفع تولیدکنندگان و هم به نفع بازار شب عید است.

وزیر صنعت با بیان اینکه به دنبال آن هستیم که تصمیمی بدون مشورت با بخش خصوصی گرفته نشود، گفت: مشاهده می‌کنید امسال تغییرات در بخشنامه‌ها بسیار کمتر از سال قبل بوده است.

رحمانی درباره تولید خودرو‌های مشترک گفت: تولید خودرو‌های مشترک همیشه در برنامه بوده و به تعداد شرکت‌های تولیدکننده این موضوع می‌تواند مصداق داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه این موضوع دولتی نیست، تصریح کرد: شرکت‌ها با یکیدیگر مذاکره دارند و از آنجا که عملکرد برخی شرکای سابق در زمان تحریم مناسب نبود، به شرکت‌ها توصیه کردیم سراغ شرکای جدید از کشور‌های جدید بروند.

ش
کد مطلب: 408443