تاریخ انتشار : شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۸
 

کره شمالی آمریکا را به نقض توافقات متهم کرد

Share/Save/Bookmark
چوئه ریونگ هائه رییس پارلمان کره شمالی، آمریکا را به نقض توافقات متهم کرد
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:چوئه ریونگ هائه (Choe Ryonq Hae) امروز در دومین روز برگزاری هجدهمین اجلاس سران و نخست وزیران کشور‌های عضو جنبش غیرمتعهد‌ها در باکو از سیاست‌های آمریکا در منطقه به شدت انتقاد کرد و گفت: پس از دیدار ماه ژوئن سال جاری رهبران آمریکا و کره شمالی، مذاکرات دوجانبه باز هم متوقف شد و متاسفانه تنش در شبه جزیره کره بیش از پیش افزایش می‌یابد.
 
وی علت توقف مذاکرات و افزایش تنش در منطقه را مربوط به سیاست‌های آمریکا دانست و گفت: واشنگتن باید از سیاست‌های نسنجیده فعلی خود منصرف شود و رویکرد‌های جدیدی را در پیش بگیرد.
 
رییس پارلمان کره شمالی افزود: متاسفانه در حال حاضر شاهد انصراف آمریکا از سیاست‌های خصمانه علیه کشورمان نیستیم و در این مدت گذشته ابتکارات متعدد کره شمالی بدون پاسخ مانده است و شرکای ما هم از این وضعیت مایوس شدند.
 
هائه با اشاره به این که دشمنی آمریکا علیه مردم کره شمالی همچنان ادامه دارد، گفت: بر این باوریم که رهبری کره جنوبی باید در راستای برقراری صلح در شبه جزیره کره تلاش کند.
 
وی افزود: ما نمی‌خواهیم جنگ در منطقه روی دهد و جنبش غیرمتعهد‌ها نیز باید در راستای حفظ صلح تلاش کند و اعضای این جنبش باید موضع یکپارچه‌ای به نمایش بگذارند و هرگونه مظاهر تجاوز را محکوم کنند.
 
رییس پارلمان کره شمالی با اشاره به این که ما اجلاس سران و نخست وزیران کشور‌های عضو جنبش غیرمتعهد‌ها را رویداد مهم می‌دانیم، گفت: مبارزه علیه هرگونه مظاهر تجاوز نظامی را ضروری می‌دانیم و کره شمالی از سیاست مستقل خود هرگز منصرف نخواهد شد و در برابر سیاست‌های هژمونی و توسعه طلبی برخی کشور‌ها عقب نشینی نخواهد کرد.
 
رییس پارلمان کره شمالی جنبش غیرمتعهد‌ها را ابزاری قوی علیه امپرالیسم توصیف کرد و فعالیت این جنبش را قابل تقدیر خواند.
 
هائه افزود: این جنبش تاسیس شده در دوران جنگ سرد، توسعه کشور‌ها را ترویج می‌کند و شرایط فعلی جهان نیز شبیه مراحل نخست دوران جنگ سرد است و در حال حاضر شاهد رویاروی شرق و غرب هستیم. این جنبش در چنین شرایطی باید در راستای برقراری سیاست عادلانه بین المللی و رفع یکجانبه گرایی تلاش کند.
کد مطلب: 408564