تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۵
 

ادامه بازداشت فلسطینی‌ها در عربستان قابل قبول نیست

Share/Save/Bookmark
رئیس دفتر روابط ملی جنبش حماس ضمن اشاره به اینکه هیچ پیشرفتی در پرونده فلسطینی‌های بازداشت‌شده در عربستان دیده نمی‌شود، اعلام کرد این اقدام سعودی قابل قبول و درک نیست.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  «حسام بدران» رئیس دفتر روابط ملی جنبش فلسطینی حماس اعلام کرد، بحران بازداشتی‌های فلسطینی در عربستان همچنان ادامه دارد و هیچ پیشرفت محسوسی در این پرونده دیده نمی‌شود.
وی به خبرگزاری «قدس پرس» گفت، بازداشت فلسطینی‌ها در عربستان قابل قبول و قابل درک نیست این فلسطینی‌ها کشور و آرمان خود را مانند دیگر فلسطینی‌ها دوست دارند و امید است فورا آزاد شوند.
حماس پیشتر در بیانیه‌ای از بازداشت نماینده خود در عربستان «محمد الخضری» (۸۱ ساله) و پسرش خبر داده بود، کسی که حدود سه دهه است مقیم عربستان است.
دیدبان حقوق بشر اروپا-مدیترانه هم در ششم دسامبر بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد، عربستان سعودی حدود ۶۰ فلسطینی را تحت بازداشت اجباری قرار داده، اموال آنها را صادر کرده و اجازه نمی‌دهد با خانواده یا وکیلشان تماس داشته باشند.
پیش‌تر «سامی ابوزهری» از اعضای ارشد جنبش فلسطینی حماس اعلام کرد، فلسطینی‌هایی که از آغاز سال جاری (۲۰۱۹) در عربستان بازداشت شده‌اند مورد انواع شکنجه قرار گرفته‌اند و به شیوه‌ای سخت از آنها بازجویی شده است  
حساب توئیتری «معتقلی الرأی» که به زندانیان سیاسی در عربستان سعودی می‌پردازد، نیز نوشت، مأموران سعودی، محمد الخضری را در بدو بازداشت شکنجه کرده‌اند  

ش
کد مطلب: 408576