تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
 

ایران با وجود تحریم‌های آمریکا شبکه برق سوریه را بازسازی می‌کند

Share/Save/Bookmark
ایران با وجود تحریم‌های آمریکا شبکه برق سوریه را بازسازی می‌کند
 
تهران و دمشق یک قرارداد مقدماتی در مورد بازسازی شبکه برق سوریه امضا کرده اند این در حالی است که آمریکا اخیرا بخش ساخت و ساز ایران را تحریم کرده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش راشا تودی، تهران و دمشق در یک نمایشگاه بزرگ برق یک قرارداد مقدماتی در مورد بازسازی شبکه برق سوریه امضا کردند . این نمایشگاه به طور اتفاقی همزمان با تحریم بخش ساخت و ساز ایران توسط واشنگتن در این کشور برگزار شد.
طبق این قرارداد، شبکه برق ویران شده سوریه بازسازی و چند واحد تولید برق دیگر هم ساخته خواهد شد که شامل واحدهای خورشیدی و بادی هم می شوند. به علاوه، تولید تجهیزات برقی ایران هم در سوریه متمرکز خواهد شد.
طبق یادداشت تفاهمی که در روز شنبه توسط وزرای انرژی هر دو کشور امضا شد، یک ارتباط سه طرفه بین شبکه های برق سوریه، ایران و عراق هم برای تقویت ثبات انرژی منطقه‌ای ایجاد خواهد شد. نماینده دولت سوریه از نوزدهمین نمایشگاه بین المللی برق ایران بازدید کرد. در این نمایشگاه محصولات بیش از 450 شرکت ایرانی، چینی و روسی به نمایش گذاشته شده بود و چندین قرارداد بسته شد.
این نمایشگاه به طور اتفاقی همان روزی آغاز به کار کرد که واشنگتن بخش ساخت و ساز ایران را هدف تحریم ها قرار داد. آمریکا بخش ساخت و ساز ایران را تحریم کرده است. لیست برخی از محصولات تحریم شده عبارتند از: ورقه های برنجی ضد زنگ، فولاد ضد زنگ و حتی لوله های فولادی.

م
کد مطلب: 408654
مرجع : تسنیم