افزایش شمار شهدای غزه به ۳۲ نفر/ گردان‌های القدس: تل‌آویو را با شلیک ده‌ها موشک هدف قرار دادیم

تسنیم , 23 آبان 1398 ساعت 10:01

گردان‌های القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی، اعلام کرد که شهرهای سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها موشک هدف قرار داده است.


پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:به گزارش القدس العربی، گردان‌های القدس، شب گذشته در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که شهرهای تل‌آویو و قدس اشغالی را با شلیک موشک‌های «البراق» (بومی) هدف حملات قرار داده است.
در این بیانیه، توضیحات بیشتری ارائه نشده است.
در همین حال، منابع صهیونیستی شب گذشته اذعان کردند که طی 48 ساعت گذشته بیش از 400 موشک و راکت از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی شلیک شده است.
گروه‌های مقاومت طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه تمامی شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور باریکه غزه و حتی مناطق دورتر از جمله تل‌آویو و «ریشون لتسیون» را به لرزه درآورده است.
به گفته منابع صهیونیستی، حملات موشکی مقاومت خسارت‌های مادی زیادی در پی داشته و منجر به زخمی شدن دست‌کم 70 صهیونیست شده است.
برخی منابع نیز اعلام کردند که مقاومت روز گذشته یک دستگاه خودروی نظامی اسرائیلی را در شرق غزه با موشک هدایت شونده کورنت هدف قرار داده است.

موج جدید حملات رژیم صهیونیستی
رژیم صهیونیستی بامداد امروز، پنجشنبه، در سومین روز حملات متوالی خود به غزه، شماری از فلسطینیان را به شهادت رسانده است.
وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که بامداد امروز در جریان حملات هوایی اسرائیل به مناطق مختلف نوار غزه، 6 فلسطینی از جمله دو کودک شهید و 10 نفر دیگر زخمی شده‌اند.
طبق این گزارش، جنگنده‌های اسرائیلی به منزل مسکونی در منطقه «دیر البلح» واقع در مرکز غزه حمله کردند.
با احتساب این 6 نفر، تعداد شهدای غزه مجموعا به 32 نفر افزایش یافته است. همچنین طی این حملات، 84 فلسطینی تاکنون زخمی شده‌اند.
موج جدید تنش‌ها میان غزه و اسرائیل پس از آن آغاز شد که جنگنده‌های این رژیم بامداد سه‌شنبه منزل مسکونی «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان ارشد گردان‌های القدس در منطقه «الشجاعیه» غزه را هدف گرفتند و وی را به شهادت رساندند. رژیم صهیونیستی به جز ابوالعطا، شش نفر دیگر از اعضای شاخه نظامی جهاد اسلامی را به شهادت رسانده است.

م


کد مطلب: 408719

آدرس مطلب: http://www.hamandishi.ir/news/408719/

هم اندیشی
  http://www.hamandishi.ir