تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۹
۱
 

روحانی را از اصولگرایان قرض کردیم

Share/Save/Bookmark
روحانی را از اصولگرایان قرض کردیم
 
مجلس آینده باید ملی باشد و ما هم آدم هستیم، آقای لاریجانی هم آدم است، آقای ناطق هم آدم است، آقای عبدالله نوری هم آدم است، آقای خاتمی هم مفید است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران در گفتگو با خبرآنلاین گفته است: «اصولگرایان کارشان تمام است، آنهایی که دارند پیروز می‌شوند نیروهای ارزشی هستند». مرعشی در ادامه گفته است: «اصولگرایان اگر در صحنه باشند حدود ۱۵درصد از مردم را میتوانند اقناع کنند و به صحنه بیاورند، این قلب هم که نیروهای ارزشی هستند میتوانند ۱۵ درصد جامعه را تحت تاثیر قرار بدهند و الان با خودشان همراه دارند، اصلاح طلبان هم به عنوان جناح چپ کشور میتوانند ۳۰ درصد جامعه را تحت تاثیر خودشان قرار بدهند».

بخش های مهم اظهارات مرعشی را در ادامه خواهید خواند:

*دسترسی ما به آقای جهانگیری است، آقای رئیس‌جمهور که قدسی هستند و در دسترس نیستند ولی آقای جهانگیری در جلسات کارشناسی که برگزار می‌کردند و من را هم دعوت می‌کردند، در هر جلسه‌ای که بحث بنزین مطرح می‌شد من می‌گفتم که حتی با هدف تامین کسر بودجه هم مطلقا دست به بنزین نزنید.

*همین آقای روحانی چه کار کرد؟ یک یارانه ۴۵ هزار میلیارد تومانی را آقای احمدی‌نژاد باقی گذاشته بود و ایشان هم الان لطف کردند و یک یارانه ۳۲ هزار میلیاردی را اضافه کردند به یارانه‌دهی کشور.

*سیاست اصلاح طلبان در مورد ثبت نام، تشویق و بسیج نیست؛ سیاست ما این است که کسانی که اطمینان داریم که از خط قرمزهای نظام در گذشته عبور نکرده‌اند و نظام نسبت به آنها حساسیت خاصی ندارد، آنها بیایند و ثبت نام کنند و به کشور کمک کنند.

*پیام نیامدن آقای باهنر، آقای لاریجانی و..، خیلی پیام خطرناکی است و من نمی دانم چرا جامعه سیاسی ایران متوجه این فاجعه نیست. کشور را واگذار کردن به جمعی از دوستانی که نمی‌توانند بیشتر از ۱۵ درصد مردم ایران را تحت تاثیر خودشان قرار دهند بی تفاوتی نسبت به مشروعیت و مقبولیت جمهوری اسلامی ایران است.

*ما دیر یا زود باید چه با کشورهای منطقه و چه با کشورهای دورتر پای گفت و گو بنشینیم، این گفت و گو باید از موضع قدرت باشد، موضع قدرت مهمترینش این است که ما هرچه از حوادث دی ۹۶ فاصله گرفتیم مشروعیت و قدرتمان افزایش پیدا کرده است، پس به بنزین دست نزنید، اگر این منجر به یک حوادثی بشود که شد، پشتوانه کشور را در مذاکرات آینده تضعیف می‌کند.

*من تصور نمیکردم یک حکومتی یا یک دولتی در سال انتخابات دست به چنین تصمیمی بزند.من اصلا متحیر در وسط میدان مانده‌ام، با فرض اینکه این تصمیم را عاقلانه و درست فرض کنیم این نباید در سال انتخابات اجرا می‌شد. اصلا در جمهوری اسلامی سابقه ندارد که در سالی که منتهی به انتخابات است ما دست به اصلاحات ساختاری زده باشیم.ما در جمهوری اسلامی همیشه بی‌خردی داشته‌ایم اما این اوج بی خردی است.

*اگر یک روزی جمهوری اسلامی از آقای خاتمی و موسوی و کروبی و ما باقی مانده‌های آقای هاشمی بگذرد از احمدی نژاد نمی‌گذرد. *من به عنوان سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی از آقای لاریجانی دعوت می کنم تا برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کنند و معتقدیم که نباید شخصیتی نظیر آقای لاریجانی با این تجربه و جایگاه، صحنه سیاسی ایران را ترک بگویند و تاکید می‌کنیم که ایشان حتما از قم یا تهران کاندیدا شوند

*سپهر سیاسی ایران را سه بخش سیاسی تشکیل می‌دهند، این را من به یک لشکر تشبیه می‌کنم، یک میمنه یا جناح راست دارد که اصولگرایان هستند یک میسره یا جناح چپ دارد که اصلاح‌طلبان هستند و سپهر سیاسی ایران یک قلب دارد که این نیروهای ارزشی هستند که خودشان را ذوب در ولایت می‌دانند و خودشان را به نسبت بقیه نزدیکتر به رهبری می‌دانند و فقط خودشان را ارزشی تصور می‌کنند و دیگران را غیر ارزشی می‌دانند و انقلابی و بقیه را سازش‌کار؛ این نیروی وسط الان خودش می‌خواهد گرداننده سیاست باشد و مدیریت فضای سیاسی ایران را به دست بگیرد و نه به جناح راست خودش نگاه میکند و نه به جناح چپش، یک لشکری است که این لشکر نیروهای رادیکالش و نیروهای انقلابی و ارزشی‌اش که بسیار هم از اصولگرایی و اصلاح‌طلبی وفادارتر به رهبر و انقلاب و نظام هستند، اینکه چقدر مفید باشند را نمی‌دانم، اینها میخواهند به جلو حرکت کنند.

*اصولگرایان اگر در صحنه باشند حدود ۱۵درصد از مردم را میتوانند اقناع کنند و به صحنه بیاورند، این قلب هم که نیروهای ارزشی هستند میتوانند ۱۵ درصد جامعه را تحت تاثیر قرار بدهند و الان با خودشان همراه دارند، اصلاح طلبان هم به عنوان جناح چپ کشور میتوانند ۳۰ درصد جامعه را تحت تاثیر خودشان قرار بدهند.

*شما  تمام خطبه های نماز جمعه را در این ماه‌های اخیر نگاه کنید، همه‌شان یک حرف دارند که مجلس آینده باید انقلابی باشد، آقا مجلس آینده باید ملی باشد و ما هم آدم هستیم، آقای لاریجانی هم آدم است، آقای ناطق هم آدم است، آقای عبدالله نوری هم آدم است، آقای خاتمی هم مفید است، آقای عارف هم مفید است.

*بزرگان باید به صحنه بیایند. هر ائتلافی هم می‌تواند شکل بگیرد. اگر من تصمیم‌گیر باشم هیچ اشکالی نمی‌بینم که مثلا در لیست تهران ۱۵ نفر از آقایان مثل لاریجانی و باهنر استفاده کنیم و ۱۵ نفر هم از این طرف آقایانی مثل انصاری و موسوی لاری و توفیقی و بیطرف بگذاریم؛ هیچ اشکالی ندارد.

*در نبودن جمهوری اسلامی، ایران در یک سیاه چاله خواهد افتاد که اصلا معلوم نیست کی بتواند سر در بیاورد، مگر الان نمی‌توانیم سرنوشت لیبی را ببینیم؟

*آقای خاتمی در یک چنین شرایطی باید به درد مملکت بخورد؛ آدم‌ها را در یک بحران‌هایی می‌شود شناخت، اگر کسی روزی که فضا خوب است بگوید تکرار می‌کنم مردم بیایند و رای بدهند و آن روز در صحنه باشد و روزی که کشور دچار یک چالش جدی است و مردم رنجیده‌اند، آن روز نیاید و با مردم همراهی نکند که به درد نمیخورد؛ آقای خاتمی حتما از آن دسته‌ای است که در هر شرایطی به درد مردم می‌خورد.

*طرح «سرا» و بقیه طرح ها مثل گریه کردن سر قبری است که درآن جنازه ای وجود ندارد. همه اینها بر مبنای یک خوش‌بینی است اما من می گویم که در این قبر جنازه نیست. رای من به این طرح که منفی بوده است و بحثی هم ندارم چون اکثریت شورای عالی آن را پذیرفتند در ادامه اش سیاست ما سکوت است.

*اگر حسین مرعشی خطرش برای نظام ۱۰۰ باشد و آقای عارف ۲۰ باشد رضا امراللهی خطرش برای نظام ۲ است. در عین حال او هم رد صلاحیت شده است، اگر یک مسلمان در کارگزاران باشد همین امراللهی است.

*روحانی نیروی قرضی اصولگرایی بود، ما ایشان را از اصولگرایان قرض کردیم.

*برگ برنده شان سابقه دو دولت موفق است که در خاطر ملت ایران داریم، دولت آقای هاشمی و دولت آقای خاتمی؛ بعد از آن دو دوره دولت دست اصولگرایان بوده است که چه آقای احمدی‌نژاد و چه آقای روحانی موفق نبوده‌اند.

*اصولگرایان کارشان تمام است، آنهایی که دارند پیروز می‌شوند نیروهای ارزشی هستند.

*شورای نگهبان فتنه‌گران را رد صلاحیت می‌کند و من چون فتنه گر هستم قصد کاندیداتوری در انتخابات را ندارم.

ش
کد مطلب: 409389
 
حمید
Germany
۱۳۹۸-۰۹-۱۷ ۰۸:۳۷:۳۶
با سلام
آقای حسین مرعشی فتنه گران در زباله دان تاریخ جای دارند.
مرگ بر تمام فتنه گران و حامیان مزدور داخلی و خارجی آنها
تاریخ مصرف افراد نامبرده تمام شده. باید برونددر خانه بنشینند.وحقوقهای نجومی که گرفته اند خرج کنند.