تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۵
 
در چهاردهمین نشست کشوری ستاد فجر انقلاب اسلامی مطرح شد/

سفیر یمن: جنبش انصارالله نماد یک باور بزرگ و فراگیر است/منتظر خبرهای خوبی از یمن باشید

Share/Save/Bookmark
سفیر یمن: جنبش انصارالله نماد یک باور بزرگ و فراگیر است/منتظر خبرهای خوبی از یمن باشید
 
سفیر یمن در ایران با اشاره به بعد مردمی جنبش انصارالله یمن گفت: نگاه به انصارالله یمن نباید صرفا بعنوان یک حزب سیاسی و گروه سیاسی باشد، چرا که انصارالله نماد یک اعتقاد بزرگ و فراگیر است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ابراهیم محمد الدیلمی روز پنجشنبه در چهاردهمین همایش کشوری ستاد فجر انقلاب اسلامی در مجتمع یاوران مهدی(عج) قم بیان داشت: مبارزات ابتدایی مردم یمن با جبهه استکبار و سعودی از ۱۰۰نفر تجاوز نمیکرد و اکنون پیشرفتهای بسیاری حاصل شده است و این پیشرفت همه جانبه تا غلبه نهایی بر استکبار ادامه خواهد داشت.
الدیلمی با اشاره به اینکه مردم یمن ۵ سال است درگیر مبارزه سخت با دولتهای امارات و سعودی و پشتیبان است، گفت: هرکسی فکر کند ما فقط با دولت سعودی و امارات در جنگ هستیم اشتباه می کند، محرک اصلی و پشت صحنه اصلی ماجرا دولت صهیونیستی اسرائیل و آمریکا هستند و ملت یمن به نمایندگی از ملل سایر کشورها با این پروژه آمریکایی- اسرائیلی مبارزه می کند.
سفیر یمن در ایران خاطرنشان کرد: کشورهای متخاصم تلاش بسیاری کرده اند تا از تنوع مذهبی و قومیتی در یمن برای ایجاد فتنه و اختلاف استفاده کنند، اما در این مسئله ناکام مانده اند و تمام یمن به همراه انصارالله در حال مبارزه با پروژه با آمریکایی- اسرائیلی است.
وی گفت: یمن آبستن حوادث بسیاری است، یمن دارای گنج مخفی است و در آینده بسیار بیشتر از مردم یمن خواهید شنید.
الدیملی خاطرنشان کرد: جریان بیداری اسلامی که در سالهای اخیر در کشورهای منطقه  شکل گرفته است، بخاطر برانگیختن مسلمانان بر علیه دشمن واحد یعنی آمریکا و اسرائیل بوده است.

الدیلمی بیان کرد: بیشتر حرکتهای انقلابی درابتدای شکل گیری خود بسیار ساده بودند و از  امکانات حداقلی بهره می بردند.
وی گفت: اولین طرفی که متوجه این حرکات انقلابی شد و خطر این حرکتها برای موجودیت خود را درک کرد دولت اسرائیل بود، چرا که صهیونیستها می دانستند این حرکت بزرگ بیداری اسلامی دیر یا زود نتیجه خود خواهد داد و بخاطر همین اسراییل نقش اول انحراف انقلاب و بیداری اسلامی را بر عهده گرفت.

سفیر دولت یمن در تهران تصریح کرد: تحرکات دشمنان علیه جبهه انقلاب نباید فقط از بعد سیاسی مورد تحلیل قرار بگیرد، چراکه بخش بزرگی از دلیل دشمنان با حرکتهای اسلامی به دلیل مسائل اعتقادی است، این حرکت یک مبارزه دینی است و نباید با تحلیل های صرف سیاسی، این تحرکات را به انحراف کشاند.

وی با اشاره یه اینکه دشمن در تلاش است تا فطرت انقلابی و انسانی را در بین مسلمانان کشورهای مختلف از بین ببرد، گفت: دشمن تلاش بسیاری برای اختلاف افکنی و تفرقه انجام می دهد و مسلمانان در همه نقاط دنیا باید به این نکته توجه  کنند.

الدیلمی با تاکید بر اینکه تفرقه و اختلاف هزینه های جبران ناپذیری به دنیای اسلام وارد کرده است، گفت: کشورهای امارات و سعودی جزو جبهه مقابل اسلام هستند و سران این کشورها به سران جبهه کفر یعنی آمریکا و اسرائیل متصل هستند.

سفیر یمن در جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: مواجهه به پروژه های آمریکایی و اسرائیلی بسیار مهم است و جمهوری اسلامی الگوهای بسیار مهمی برای ملتهای دیگر در مبارزه با کشورهای استکباری ارائه کرده است و قطعا این الگوها در آینده فراگیرتر خواهد شد.

وی با اشاره به وابستگی حکام کشورهای اسلامی به جبهه استکبار جهانی گفت: ملت یمن هم حال و روزشان مثل اوضاع سایر کشورهای اسلامی است که دولتمردانشان وظایفشان را در قبال آنها انجام نداده و ایشان را فراموش کرده اند، دولتمردان وابسته مردم خود را فراموش کرده و فاسد شده اند و متاسفانه این فساد آنها به برخی از گروههای اجتماعی و مردم هم انتقال یافته است.

الدیلمی با تاکید بر تحرکات جبهه صهیونیسم در فضای مجازی برای تاثیرگذاری بر مسلمانان، افزود: علت اصلی تحیر و سرگردانی ملتهای اسلامی در مبارزه با اسرائیل باید شناسایی شود ، یکی از دلایل مهم این رخوت کشورهای مسلمان،رشد جریانات و فعالیتهایی است که مردم را در کشورهای اسلامی را از قرآن و منابع دینی دور کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ملتهای مسلمان باید برای مبارزه با آمریکا و اسرائیل آماده شوند و این مبارزه میتواند از تظاهرات های کوچک خیابانی تا مبارزات بزرگ اقتصادی و سیاسی را شامل شود، و بدون شک برنامه های کوچک می توانند به پروژه های بزرگ انقلابی منجر شود.

چهاردهمین همایش کشوری ستاد فجر انقلاب اسلامی با حضور مسئولان کشوری و بین المللی روز پنجشنبه ۲۱ آذرماه در مجتمع یاوران مهدی (عج) قم آغاز شده و تا فردا ادامه پیدا می کند، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد مهدی میرباقری رئیس فرهنگستان علوم اسلامی سخنران اختتامیه این همایش است.

برگزاری کمیسونهای تخصصی در موضوعات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی،سیاسی از برنامه های دیگر چهاردهمین همایش کشوری ستاد فجر انقلاب اسلامی می باشد.

ش
 
  •  
     
     
کد مطلب: 409581