تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۷
 

ریابکوف: انگلیس دنباله‌رو آمریکا است

Share/Save/Bookmark
ریابکوف: انگلیس دنباله‌رو آمریکا است
 
معاون وزیر خارجه روسیه با انتقاد از اظهارات نخست‌وزیر انگلیس در مورد لزوم مذاکره مجدد در مورد برنامه هسته‌ای ایران، گفت این صحبت‌ها نشان می‌دهد لندن از دستورکار واشنگتن در قبال ایران پیروی می‌کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز شنبه از موضع‌گیری اخیر «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس علیه توافق هسته‌ای با ایران انتقاد کرد.
جانسون هفته گذشته با بیان اینکه ایران باید درخواست «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره مجدد در مورد برنامه هسته‌ای را بپذیرد، گفت می‌توان برجام را با «توافق ترامپ» جایگزین کرد.
بر اساس بیانیه وزارت خارجه روسیه، ریابکوف در یک سخنرانی به این موضع جانسون اشاره کرده و گفت این صحبت‌ها «مانعی دیگر در مسیر حفظ توافق هسته‌ای است.»
ریابکوف افزود: «این نشان می‌دهد که انگلیس عملا از دستور کار ایالات متحده در قبال ایران پیروی می‌کند.»
در هفته‌های اخیر انگلیس مواضعی به شدت ضدایرانی در دستور کار قرار داده و ایران را به «انزوای سیاسی و اقتصادی» تهدید کرده است.
«دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس هفته گذشته در یک سخنرانی در پارلمان این کشور گفت: «حکومت ایران با یک انتخاب مواجه است. رژیم [ایران] می‌تواند گام‌هایی برای کاستن از تنش‌ها برداشته و به مبانی بنیادین قوانین بین‌المللی پایبند باشد یا هر روز بیش از پیش در انزوای اقتصادی و سیاسی فروخواهد رفت.» 

ش
کد مطلب: 410136