تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸
 

تداوم امداد‌رسانی هوایی به روستاهای سیل‌زده سیستان و بلوچستان

Share/Save/Bookmark
تداوم امداد‌رسانی هوایی به روستاهای سیل‌زده سیستان و بلوچستان
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: با شروع امداد رسانی به مناطق سیل زده جنوب استان تاکنون به ۷۸ هزار و ۸۴۷ نفر آسیب دیده امداد رسانی شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رسول راشکی اظهار داشت: امداد رسانی و ارائه خدمات به مناطق سیل زده جنوب استان از بارندگی های 21 الی 29 دی ماه با استفاده از تمامی امکانات و نیروهای امدادی در حال انجام است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان با اشاره بر اینکه تا این لحظه به 78 هزار و 847 نفر آسیب دیده توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر استان امداد رسانی صورت گرفته است گفت: 3 هزار و 215 نجاتگر در قالب 823 تیم عملیاتی کگار امداد رسانی به سیل زدگان جنوب استان را بر عهده داشته اند.
وی عنوان کرد: در این مدت 10 هزار و 761 نفر در چادرهای امدادی این جمعیت اسکان اضطراری داده شده‌اند همچنین تعداد 2 هزار و 237 دستگاه چادر امدادی‌، 4 هزار و 228 تخته موکت ، 9 هزار و 699 تخته پتو و 7 هزار و 161 کیلوگرم نایلون در بین آسیب‌دیدگان توزیع شده است.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان 781 روستا و 15 شهرستان درگیر سیلاب بوده‌اند که توسط نیروهای امدادی به آن‌ها خدمات‌رسانی شده است همچنین در این مدت 118 سورتی پرواز توسط 2  فروند بالگرد جمعیت هلال احمر در مناطق آسیب دیده و صعب العبور توزیع اقلام صورت گرفته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از ابتدای شروع امداد رسانی در مناطق سیل زده تاکنون اقلام ضروری زیادی از جمله روغن، چای، حبوبات، قند و شکر، والور، فانوس، آب معدنی و نان بین سیل زدگان توزیع شده است گفت: امدادرسانی در مناطق اسیب دیده همچنان ادامه دارد.

م
کد مطلب: 410146
مرجع : تسنیم