تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷
 

پروانه سلحشوری:عملکردلیست امیدقوی بودولی رسانه حقگو نداشتیم!

Share/Save/Bookmark
نماینده اصلاح طلب مجلس دهم در تهمتی آشکارا به شورای نگهبان گفته است: «همه براي شوراي نگهبان برابرند، اما خودي‌هايشان برابرترند».
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: پروانه سلحشوری، نماینده پرحاشیه مجلس دهم و منصرف شده از مجلس یازدهم که گفته بود «به خاطر نظارت استصوابی نیامدم»، در گفتگو با روزنامه اصلاح طلب آرمان در تهمتی آشکار به شورای نگهبان گفته است: «همه براي شوراي نگهبان برابرند، اما خودي‌هايشان برابرترند». هرچند که سلحشوری با انصراف از حضور در انتخابات آتی خود را از «رد صلاحیت» قطعی نجات داد، اما این ناراحتی او به دلیل برخورد قاطع و ستودنی شورای نگهبان با حاشیه سازان مجلس دهم، موضوعی است که باید به او حق داد!

بخش های مهم اظهارات سلحشوری را در ادامه خواهید خواند:

*اگر شوراي نگهبان در خصوص احراز صلاحيت نمايندگان فعلي تصميمي اتخاذ کرده اجراي آن در مجلس بعدي است و صلاحيت نمايندگان مجلس دهم زير سوال نمي رود. شوراي نگهبان دلايل زيادي براي رد صلاحيت افراد عنوان مي‌کند، که متاسفانه مصاديق يکساني ندارد. همه براي شوراي نگهبان برابرند، اما خودي‌هايشان برابرترند.

*مردم توقع دارند از فراکسيوني به نام اميد، قوانيني تبيين شوند که نااميدي آنها را التيام بخشد. اما درنهايت اين ليست اگرچه عملکرد قوي داشت اما رسانه‌اي حق‌گو براي بازتاب عملکردهاي خود نداشت در نتيجه هم به اندازه‌ کافي عملکرد اين فراکسيون آنطور که بايد ديده نشد. درنهايت هم فراکسيون اميد، ليست نااميدي نام گرفت. حداقل تلاشي که در مجلس دهم و توسط فراکسيون اميدي‌ها انجام گرفت اين بود که جلوي بسياري از قوانين ناصواب را گرفتيم.

*عملکرد اصلاح‌طلبان مجلس دهم و فراکسيون اميد ديده نشد چون برخي که در قدرت هم هستند، مخالف ما بودند. آنها سروصدا، پروپاگاندا و حتي برخي رسانه‌ها را در اختيار داشتند و اين موضوع باعث مي‌شد حتي تلاش‌هاي خوب نمايندگان هم ديده نشود. مجلس در مجموع در دو دوره با اصلاح‌طلبان چيده شد؛ دوره ششم و دهم.

م
کد مطلب: 410244
مرجع : آرمان