تاریخ انتشار : جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۲
 

واکنش حزب الله به تظاهرات ضدآمریکایی مردم عراق

Share/Save/Bookmark
واکنش حزب الله به تظاهرات ضدآمریکایی مردم عراق
 
جنبش حزب الله لبنان به تظاهرات میلیونی مردم عراق علیه حضور نظامیان آمریکایی‌ واکنش نشان داد و آن را نشانه مخالفت قاطع با اشغالگری آمریکا دانست.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:به گزارش المنار، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: ملت عراق امروز بار دیگر بر مخالفت قاطعانه خود با اشغالگری آمریکا تاکید کرد.
حزب الله در این بیانیه افزود: حضور میلیونی شهروندان عراقی در خیابان‌ها و میادین بغداد بیانگر این است که ملت آزاده و شریف عراق راضی به ادامه اشغالگری آمریکا در این کشور نیستند.

این جنبش در این بیانیه ضمن قدردانی از حضور میلیونی شهروندان عراقی که بر وحدت خود در مقابله با اشغالگری و سلطه طلبی آمریکا تاکید کردند، افزود: مواضع شرافتمندانه و شجاعانه عراقی‌ها انعکاس صادقانه وضعیت امت عربی و اسلامی است که از اشغالگری آمریکا و تسلط این کشور بر منابع و ثروت‌هایشان به ستوه آمده‌اند.
حزب الله ابراز امیدواری کرد که تظاهرات عراقی‌ها سرآغاز جنبش‌ها و تظاهرات فراگیر در کشورهای عربی و اسلامی باشد و به آزادی کل منطقه ما از لوث اشغالگران و مزدورانشان منجر شود.
حزب الله همچنین تاکید کرد که ملت بزرگ عراق به این راهپیمایی بزرگ و آرمان‌ها و اهداف و شعارهای آن وفادار خواهند ماند و برای عملی کردن این شعارها و رسیدن به عراقی آزاد، یکپارچه، مستقل و خالی از نیروهای اشغالگر تلاش خواهند کرد.‎

م
کد مطلب: 410251
مرجع : تسنیم