تاریخ انتشار : شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۵
 

عملیات در ادلب و حلب در راستای برآورده کردن خواسته های مردم است

Share/Save/Bookmark
وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که عملیات نظامی که ارتش سوریه و متحدانش در استانهای حلب و ادلب علیه تروریستها انجام می دهند در راستای برآورده کردن خواسته های مردمی است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به نقل از سانا، وزارت خارجه سوریه در دو نامه جداگانه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس دوره ای شورای امنیت اعلام کرد: عملیات نظامی که ارتش سوریه و متحدانش در استانهای حلب و ادلب علیه تروریستها انجام می دهند در واکنش به خواسته های شهروندان سوری و در واکنش به جنایات برنامه ریزی شده گروههای تروریستی است. این عملیات دقیق و حساب شده در شرایطی است که گروههای تروریستی از حمایت نظامی و لجستیکی نامحدود کشورهای غربی و ادوات آنها در منطقه برخورداند.
در این نامه ها آمده است: گروههای تروریستی و در راس آنها جبهه النصره به اقدامات تروریستی و جنایات خود در استان حلب و حومه آن و استان ادلب ادامه می دهند. گروههای تروریستی مندرج در فهرست تروریسم شورای امنیت به اقدامات خود علیه غیرنظامیان و مراکز و تاسیسات خدماتی و انسانی مانند مدارس و بیمارستانها و مراکز عبادی در استان حلب و حومه آن و استان ادلب ادامه می دهند که بر اثر آن شماری کشته و زخمی شده اند و بیشتر آنها را زنان و کودکان و سالخوردگان تشکیل می دهند. همچنین بسیاری از زیر ساختهای شهری ویران شده اند. برای مثال در حملات هفته گذشته ۲۳ نفر فقط در حمله به محله السکری در شهر حلب و محله های مجاور آن در مورخه ۱۶ ژانویه ۲۰۲۰ کشته شده اند.
وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: سوریه توجه دبیر کل سازمان ملل و رئیس دوره ای شورای امنیت را به ادامه اقدامات تروریستی جبهه النصره و گروههای تروریستی جلب می کند. این گروههای تروریستی مانع از خروج غیرنظامیان از گذرگاههای انسانی که طرفهای دست اندرکار در ابوالظهور، الهبیط و الحاضر در حومه ادلب و حلب گشوده اند می شود و غیرنظامیان بی گناه را هدف قرار می دهند و این با وجود گذشت دو هفته از افتتاح این گذرگاههاست که به مراکز بهداشتی مجهز شده است تا به زنان و کودکان و بیماران خدمات رسانی کند.
وزارت خارجه سوریه بیان کرد: سوریه تاکید می کند که عملیات نظامی که ارتش سویه و متحدانش علیه تروریستها شروع کرده اند تا نابودی تروریستهای داعش و جبهه النصره که سلامت و امنیت غیرنظامیان سوری را تهدید می کند، متوقف نخواهد شد و این طبق قانون اساسی و قوانین بین المللی است.
کد مطلب: 410290