تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۳
 

آمریکا اخیرا سیلی‌های محکمی از بیروت و بغداد خورد

Share/Save/Bookmark
عضو شورای مرکزی حزب‌الله، تظاهرات میلیونی در عراق به همراه تشکیل دولت جدید لبنان را سیلی‌های محکم به دولت آمریکا خواند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:«نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب‌الله اعلام کرد، دشمن اسرائیلی و دولت آمریکا بر روی تحریم‌، فشار، تحریک و تهدید برای تغییر معادلات در لبنان حساب باز کرده بودند اما تلاش بی‌فایده بود و لبنان تنها میدان شکست دشمن اسرائیلی و دولت آمریکا خواهد بود.
 
بر اساس گزارش وبگاه «العهد»، شیخ قاووق ادامه داد: در این هفته از بیروت تا بغداد سیلی‌های محکمی نصیب دولت آمریکا شد؛ ملت عراق حرف خود را زدند و میلیونی به تظاهرات پرداختند تا تأکید کنند خون حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس (حکم) خروج نیروهای آمریکایی از عراق برای همیشه را نوشته است.
 
وی تصریح کرد، اما در لبنان تشکیل دولت جدید یک سیلی به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، «دیوید شنکر» معاون وزیر خارجه این کشور و تمام مقامات دولت آمریکا بود که بر روی آشوب، محاصره مقاومت و به زانو در آوردن لبنانی‌ها حساب باز کرده بودند؛ آنها شرط بسته بودند که لبنانی‌ها بدون دیکته‌ها، تمایلات و شروط آمریکایی نمی‌توانند دولت تشکیل دهند اما این کار انجام شد تا فرصتی واقعی برای نجات کشور باشد.
 
شیخ قاووق دولت جدید لبنان را دولت کار و نجات خواند نه دولت رویارویی. وی گفت، این دولت برای جلوگیری از فروپاشی و مقابله با مفسدان تلاش خواهد کرد و حزب‌الله در مقدمه حامیان آن خواهد بود.
 
دولت لبنان سه‌شنبه هفته گذشته به نخست‌وزیری «حسان دیاب» با بیست وزیر تشکیل شد و برای اولین بار شش زن در کابینه حضور دارند.


م
کد مطلب: 410325
مرجع : فارس